tovarna-mercedes-benz-tridy-v-spanelsko

Je neuvěřitelné sledovat, co jsou někteří lidé schopní udělat. 38letý bývalý zaměstnanec továrny Mercedes-Benz ve Španělsku zničil na 50 dodávek Mercedes-Benz třídy V a způsobil tím škodu kolem 2 milionů eur. Použil k tomu ukradené rypadlo.

Přečtěte si také:  Tohle auto jeho zákazník nedostane. Spadlo z výrobní linky

Představte si tu situaci, kdy továrna vyrobí auta a staví je na parkoviště, kde čekají na odvoz do cílových zemí k dealerům, kteří si je objednali. To se děje i ve španělském městě Vitoria, kde má svoji továrnu automobilka Mercedes-Benz. Tady vyrábí užitkové modely třídy V a Vito.

Docela obyčejná věc, která se děje snad ve všech továrnách na světě, ale už nikde se asi zatím nestalo to, že by 50 z těchto vyrobených aut, čekajících na odvoz, někdo zničil. Navíc ukradeným rypadlem ze staveniště. 38letý (nyní už) bývalý zaměstnanec továrny, který dostal výpověď k poslednímu dni roku 2020, s tímto ukradeným rypadlem navíc musel přejet cestu dlouhou 21 kilometrů.

Když k továrně doijel, projel zavřenou bránou a vydal se rovnou na odstavné parkoviště. Tady řádil jako šílený a celkem zničil padesát úplně nových aut. Tím ovšem jeho řádění neskončilo, protože poškodil i vrata přímo do továrny, a předpokládá se, že i samotnou výrobní linku.

O případu informoval tamější magazín Periodismo del Motor, který také zmínil onu odhadovanou škodu. Naštěstí se vše odehrálo ještě přes silvestrovskou noc, kdy zde nebyli lidé, takže nikdo nebyl naštěstí zraněn.

Přečtěte si také:  Test Mercedes-Benz V 300 d XL 4MATIC (2020)

S největší pravděpodobností jde o reakci na nedávnou demonstrace zaměstnanců. Ta se odehrála 18. prosince 2020, přičemž zaměstnanci tvrdí, že kvůli zavedení nových směn v továrně bude propuštěno 10 – 15 % zaměstnanců.