bugatti-elektromobil-type35 (10)

Bugatti slaví narozeniny speciálním elektrickým modelem

Autor: Anina Russová - 14. 3. 2019


Bugatti se rozhodlo, že své letošní narozeniny oslaví trochu jinak. Letos je to už 110 let od založení značky a místo velkolepých setkání a bujarých párty se značka rozhodla, že v rámci této slávy vypustí na trh limitovanou edici jednoho velmi speciálního modelu. Jde o zmenšenou verzi vozu s názvem Type 35, tedy jednoho z prvních modelů značky.

Ovšem není to poprvé, kdy Bugatti takové auto světu dala. Už v roce 1926 sám Ettore Bugatti svému synovi vyrobil zmenšeninu Typu 35. Stejně jako dnes, i tehdy byla poháněná elektřinou. Ale o malém autíčku se začalo mluvit a zákazníci jej chtěli pro své děti, a tak se Ettore rozhodl, že vyrobí 500 kusů této „hračky“. Stalo se tak mezi lety 1927 a 1936. Dnes Bugatti na tento malý model navazuje, jen mu dalo modernější pojetí. 

Žádné elektromobily! Kupte dětem funkční autíčka se spalovacími motory

Nové elektrické autíčko je z části vytištěno na 3D tiskárně, ovšem jinak jde o ruční práci. Jak také jinak. Bugatti si dalo velmi záležet, aby byla tato novinka co možná nejpodobnější originálu. Ostatně, ty díly karoserie vytištěné na 3D tiskárně jsou díky technické dokumentaci totožné s původním modelem Type 35.

O pohon se stará elektromotor s lithium-iontovými bateriemi, který má hned několik jízdních režimů. První je určen čistě jen pro děti. Jeho výkon je 1 kW a maximální rychlost pak činí 20 km/h. Zní to jako málo, ale pro prcky je to až až. Zkuste si jet v autě touto rychlostí a sami uvidíte, že to tak pomalé není.

A teď se dostáváme k tomu zajímavějšímu. Do tohoto elektromobilu se díky jeho rozměrům vejdou nejen děti, ale i dospělí. Nebudou se tam sice cítit až tak komfortně, ale komu by na tom za volantem něčeho takového záleželo… Pro tatínky je tu řidičský mód, který odblokuje výkon na 4 kW a maximální rychlost posune na 45 km/h. A to ještě není všechno. K autu si můžete pořídit ‚Speed Key‘, který výkon ještě více uvolní. Ano, funguje to stejně, jako u plnohodnotných modelů Bugatti. Pokud ho použijete, výkon elektroautíčka bude až 10 kW. Ovšem maximální rychlost Bugatti neuvádí.

Přečtěte si také:  Nejprodávanějším autem světa bude Tesla Model Y, myslí si Elon Musk

Vyrobeno bude pouze 500 kusů. Cena jednoho bude 30 000 eur, tedy necelých 800 tisíc korun. To je tedy asi nejlevnější Bugatti, jaké si v současné době můžete koupit. A navíc jediný a také jedinečný elektromobil.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek