Když Bugatti uvádělo model Chiron, rovnou také upozorňovalo, že celkem vznikne pouze 500 kusů. Nyní automobilka slaví už 200 vyrobených Chironů, což ale neznamená, že by jich bylo k dispozici pro další zákazníky zbylých 300! Podle zástupců značky jich je volných už jen několik málo desítek, všechny ostatní kusy, ač nevyrobené, dávno mají své majitele.

Ovšem Bugatti neslaví jen ten hezky zaokrouhlený počet vyrobených kusů, ale také fakt, že tohoto čísla dosáhla automobilka ve stejný moment, kdy slaví 110. výročí. Proto ten 200. vyrobený Chiron patří do série ‚110 ans Bugatti‘, která bude čítat pouze 20 kusů. V nejbližších dnech bude vyrobeno dalších pár kusů této speciální edice, ale neradujte se. Všech 20 kusů už má samozřejmě své majitele.

Bugatti slaví velkolepé výročí limitovanou edici modelu Chiron

Říkáte si, že se automobilka moc nepředře, když Chiron vyrábí od roku 2017? Chyba lávky. Každý jeden kus je montován ručně, jeho kompletní výroba zabere asi 10 měsíců a konečná kompletace několik týdnů. Jen v roce 2017 jich Bugatti vyrobilo a také předalo 70. V loňském roce už jich bylo 76 a pro letošek Bugatti navýšilo kapacity, takže by jich mělo zvládnout vyrobit asi 80.

A jak vlastně taková specialitka, jako výroční Chiron vypadá, se můžete podívat ve videu. Ukáže vám to známý youtuber Shmee150, který se k němu dostal tak blízko, jako málokdo jiný.