tesla-lamborghini-sprint-video

Bude rychlejší 835koňová Tesla nebo 640koňové Lamborghini? Možná budete překvapení

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: youtube.com - 28. 11. 2020


Elektromobily mají své výhody i nevýhody. Mezi výhody patří zejména projev elektromotorů, které mají k dispozici maximum točivého momentu prakticky od nulových otáček. Jejich dynamika tak může být dechberoucí, což dokazují modely Tesla. A co když se nejvýkonnější Tesla Model S Performance postaví na start sprintu proti Lamborghini Huracan Performante?

Jisté je, že půjde o opravdu velmi zajímavý souboj, vždyť dynamika obou aut je působivá. Zrychlení obou aut je z místa na 100 km/h podobné, přesto má být Tesla lepší. Lamborghini zvládne sprint za 2,6 sekundy, Tesla za 2,4 sekundy. Obě dvě auta mají pohon všech kol, takže s přenosem výkonu zase takový problém mít nebudou.

A co je pohání? Začněme u Tesly. Jde o nejvýkonnější současnou verzi Tesla Model S Performance, která má dvojici elektromotorů. Celkový výkon v tzv. „Cheetah mode“ je až 835 koní a točivý moment vrcholí 1300 Nm. Maximální rychlost je 162 mil za hodinu, tedy 259 km/h.

Oproti tomu Lamborghini Huracan Performante je zástupce typických sportovních aut. Placaté auto, které pohání 5,2litrový atmosférický desetiválec, jehož výkon je 640 koní a točivý moment 600 Nm. Maximální rychlost je více než 325 km/h.

tesla-lamborghini-sprint-video-technicke-specifikace

Tesla má ale nevýhodu ve své vysoké hmotnosti, protože s sebou vozí opravdu hodně velké baterie. Rozdíl v její neprospěch je bezmála sedm set kilogramů. To se ovšem při zrychlování v přímce nijak negativně neprojeví, hendikep to bude na brzdách a v zatáčkách.

Ale dost řečí. Jak tenhle sprint dopadne? Po startu se do vedení okamžitě dostává Tesla, ale po chvíli ji naprosto s přehledem a za doprovodu báječného zvuku Lamborghini předjede a do cíle dorazí jako první. Vítězství se pak opakuje i při druhé disciplíně, kterou je zrychlení z místa na 160 km/h a opět s plnými brzdami až do zastavení.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru