Porsche 911 R byla trefa do černého. Exkluzivní auto z limitované 991kusové série sázelo na řidičské zážitky. Výkonný motor z modelu 911 GT3 RS spolupracoval s manuální převodovkou.

Porsche představilo současnou generaci 911 GT3 RS pouze s automatickou převodovkou a to se u fanoušků, ale ani u některých zákazníků nesešlo s pozitivními reakcemi. Možná i to byl důvod vzniku exkluzivního Porsche 911 R, které právě s manuální převodovkou přišlo. Pod svou zadní kapotou mělo tentýž motor jako 911 GT3 RS, ale karoserie přišla o velké křídlo a naopak přidala několik retro prvků, které odkazovaly na původní Porsche 911 R z roku 1967. Po všech 991 vyrobených kusech se zaprášilo a jejich cena výrazně vzrostla. A roste dál.

I přesto, že modernizace Porsche 911 GT3 RS vrátila do nabídky možnost volby manuální převodovky, proslýchá se, že Porsche bude vyrábět další puristický model pro čistou řidičskou vášeň. S touto informací přišel britský magazín Autocar, kterému to řekl šéf vývoje značky Porsche Michael Steiner. Dodal také, že půjde o model, který nebude limitován počtem vyrobených kusů a bude “pro každého”.

Přečtěte si také:  Tohle je možná vůbec ta nejexkluzivnější souprava, kterou jste kdy viděli

Otázkou ale zůstává, zda půjde o nějaké “nové” Porsche 911 R a nebo nějaký jiný model. Mělo by však jí o nějakou verzi modelu 911. Oficiálně to však potvrzeno není. Každopádně jsme na to docela zvědaví, a co vy?