Brněnští řidiči znovu čelili nájezdu vandalů, kteří vypouští pneumatiky zaparkovaným autům

Autor: Anina Russová - Zdroj: Tyre Extinguishers, MF Dnes - Foto: Tyre Extinguishers - 20. 6. 2023


Řidiči to v posledních měsících nemají lehké. Buď jim cestu ztěžují aktivisté za nižší rychlost nebo jim auto rovnou napadnou vandalové v podobě klimatických aktivistů. Skupina, která se zabývá vypouštěním pneumatik tentokrát řádila v Brně.

Skupina, která si říká Tyre Extinguishers, se zaměřuje především na SUV. Často ale sami moc neví, co je a není SUV a jaká auta jim vlastně vadí. V minulosti vypustili pneumatiky i elektromobilu. Redakci MF Dnes zaslali následující vyjádření: „Vypustili jsme pneumatiky 51 velkých aut na různých místech v Brně. Použili jsme k tomu obyčejnou hnědou čočku a podobnou zeleninu. Člověk odmontuje ventilek u pneumatiky, dá do něj zrníčko čočky, ventilek vrátí zpátky a pneumatika se zhruba do hodiny vyfoukne. Pod stěrač jsme dali letáček, aby si řidiči všimli, že auto není pojízdné, a aby věděli, proč jsme toto udělali.“

Důvodem vandalismu této skupiny je zhoršování kvality života ve městě, což přičítají velkým autům typu SUV. Skupina navíc tvrdí, že má právo rozhodovat o tom, kdo tak velká auta potřebuje a kdo nikoliv. Zároveň se snaží o to, aby byly zavedeny speciální daně na velká auta a poplatky za znečištění. Fakt, že i SUV může mít stejné emise jako jakékoliv jiné auto je bohužel nezajímá.

Zároveň skupina pravidelně upozorňuje, že ve svých aktivitách bude nadále pokračovat. V plánu mají ztěžovat těm, kteří si koupí SUV život tak dlouho, dokud si je lidé nepřestanou pořizovat. Především tedy ti, kteří je podle nich nepotřebují.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru