policie-velka-britanie-ford-focus-st-combi-a-ford-ranger-raptor- (1)

Už brzy nebude jednoduché policie v Jižním Walesu ve Velké Británii ujet po silnici, ale ani mimo ni. Do svého policejního fleetu totiž zařadila dva rychlé fordy. Jeden z nich je nový Focus ST, tím druhým Ranger Raptor.

Podívejme nejprve na to menší z aut. Jde o benzinový Ford Focus ST Combi. Ten pohání 2,3litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 206 kW/280 koní v 5500 ot./min a točivým momentem 420 Nm mezi 3000 až 4000 ot./min. Zrychlení i maximální rychlost jsou pro něj poměrně silné disciplíny a s přenosem výkonu na silnici nemá problém díky elektronicky řízenému samosvornému diferenciálu.

Svezli jsme se s oběma verzemi nového Fordu Focus ST. Liší se jako černá a bílá

Na silnici v praktickém světě jen tak nějaké auto z dohledu neztratí, ale policie nebude v problémech ani pokud by pachatel nějakého kriminálního skutku sjel ze silnice. To by pak totiž povolala Ford Ranger Raptor, který má díky svému upravenému podvozku s tlumiči Fox v terénu snad ještě lepší jízdní vlastnosti než na silnici. Navíc obouvá i speciální terénní pneumatiky.

Pohání ho dvoulitrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný čtyřválec s výkonem 157 kW/213 koní a točivý moment vrcholí 500 Nm. A to vlastně nejsou špatné hodnoty na to, aby v terénu policisté dojeli kohokoliv.

Test Ford Ranger Raptor 2.0 EcoBlue Bi-Turbo 4×4 (2019)

Obě auta samozřejmě dostala náležité válečné zbarvení, takže je na silnici, ale ani mimo ni rozhodně nepřehlédnete. Nechybí totiž výrazné polepy, nápisy policie, ale ani modré LED majáky.