Brembo plánuje svítící brzdy. Nejde mu jen o design, ale i o bezpečnost

Brembo plánuje svítící brzdy. Nejde mu jen o design, ale i o bezpečnost

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Brembo - 11. 5. 2021 0

Jeden z nejznámějších výrobců brzd, italská firma Brembo, se rozhodla, že na trh uvede zhmotněný sen všech tuningářů. Brzy by totiž měla nabídnout svítící brzdové třmeny. V první fázi budou určené jen pro motorky, nicméně zástupci firmy už potvrdili, že systém, jakým jsou brzdiče osvětleny, je připraven i na použití v autech.

Projekt svítícího brzdiče dostal pojmenování G Sessanta a zatím je ve fázi vyzkoušeného konceptu. Reálnému uvedení na trh už ale mnoho nebrání. Podle výrobce mají osvětlené třmeny pomocí LEDek dvě hlavní výhody. Tou první je, že to prostě dobře vypadá. Faktem je, že především za tmy by to mohla být velmi zajímavá podívaná.

Přečtěte si také:  Brembo Greentive jsou nové ekologické brzdy, které nemají prášit a mají mít delší výdrž

Ovšem druhým faktorem, který vedl k vývoji něčeho takového, je prý bezpečnost. LEDky by při brzdění mohly třeba červeně blikat, což by, především v případě motorek, mohlo být rozhodně užitečné. Další možností prý je, že by brzdy pomocí světelného upozornění daly řidiči včas vědět, že je potřeby, aby vyměnil destičky.

Ale aby to nebylo jen o těch praktických věcech, tak výrobce už deklaroval, že barvu či fungování LED světel v brzdičích bude možné měnit pomocí chytré aplikace v mobilu. A myslelo se nejen na ona světýlka, ale i na samotný design brzd G Sessanta. Ten je inspirován vůbec prvními brzdiči, které Brembo v roce 1972 uvedlo na trh.