Brabus_800_Adventure_XLP_Superblack-tuning-Mercedes_Benz_G63_AMG- (2)

Brabus upravil Mercedes-AMG G 63. Vytvořil z něj 800koňový pick-up

Od Radim Plachý | Zdroj a foto: Brabus - 27. 1. 2022 0

Mercedes-AMG G 63 je hodně stylové auto už z výroby, ale to, co z něj vytvořil Brabus, je ještě zajímavější. Z původně běžného Géčka totiž stvořil pick-up s výkonem 800 koní. Nechybí mu ani zvýšená světlá výška a portálové nápravy.

Brabus 800 Adventure XLP Superblack, jak auto úpravce pojmenoval, je už na pohled úplně jiné auto. Úpravce začal tím, že uřízl karoserii za zadními sedadly. Zároveň ale auto o téměř 70 cm prodloužil. Místo původního zavazadlového prostoru pak udělal malý nákladový prostor a přidal také ochranný rám.

Co se úprav podvozku týká, původní nápravy byly vyměněny za portálové a ještě více zvýšena byla světlá výška. Ta aktuálně činí působivých 49 cm. Nechybí samozřejmě stálý pohon všech kol s možností uzavření všech tří diferenciálů. Díky tomu by neměl být problém snad žádný terén. Tady by pak měly pomoci i terénní pneumatiky s průměrem disků 22 palců. 

Přečtěte si také:  Stát draží své nepotřebné Škody Fabia, Octavia, ale také klasický mercedes. Většinou ale nabízí vraky v žalostném stavu

Brabus posílil motor. Jak název napovídá, výsledný výkon je 800 koní (588 kW) a rovných 1000 Nm. Pod kapotou je původní čtyřlitrový, dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový osmiválec, ale notně přepracovaný jak z pohledu hardware, tak samozřejmě i software. Podle úpravce teď zvládne zrychlit z místa na stovku za 4,8 sekundy a maximálně jede elektronicky omezených 210 km/h.

Nechybí samozřejmě ani několik designových vylepšení vně, ale i uvnitř. Nešetřilo se karbonem, exkluzivní kůží, ale hlavně černočernou barvou, která je prakticky všude.

Přečtěte si také:  Chybějící zpátečka, minimální hmotnost a motor z AMG. Aston Martin snad už konečně chystá výrobu modelu Valhalla

O tom, zda půjde o limitovanou edici anebo běžně dostupnou úpravu pro každý Mercedes-AMG G 63 se úpravce nezmiňuje. A nezmiňuje se ani o ceně, levné tohle auto ale určitě nebude.