2022-Ford-Mustang-Mach-E-edice-Frost-White- (6)

Bolí vás z auta záda? Pak si kupte jedno z těchto aut. Žebříček ukazuje auta s nejlepšími sedadly

Autor: Radim Plachý - Zdroj: J. D. Power - Foto: Ford - 25. 10. 2021


Sedadla jsou velmi důležitou součástí auta, vždyť právě na nich trávíme v autě nejvíce času. Některá našim tělům sednou lépe, jiná hůře, a bolí nás z nich záda. Tento žebříček, jenž zveřejnila americká společnost J.D. Power, ukazuje ta auta, která mají nejlepší sedadla.

Americká společnost J.D. Power zveřejňuje různé žebříčky a průzkumy poměrně často. Ten nejnovější se zaměřil právě na sezení v autech. Zaměřuje se jen na nejnovější modely z roku 2021. Pro našince může být drobnou nevýhodou fakt, že je to právě americká společnost, takže některé vozy v Evropě neznáme anebo nemáme, ale jiné ano.

Jde o anketu, kterou J.D. Power provádělo přímo mezi majiteli daných aut a zúčastnilo se jí 110 827 majitelů aut. Ti odpovídali na otázky ohledně svého nového auta po přibližně třech měsících vlastnictví. Kvalita samotných sedadel byla hodnocena poměrem počtu problémů na 100 vozidel (PP100), přičemž čím nižší výsledné číslo, tím vyšší je kvalita.

Zajímavostí je, že respondenti se shodli třeba na tom, že umělá kůže je lepší než látka. Hodnotila se ale spíše kvalita konstrukce, materiály a podobně, tedy ne až tolik subjektivní pocit majitelů.

J. D. Power 2021 U.S. Seat Quality and Satisfaction Study

Kompaktní vozyHodnocení PP100
Hyundai Elantra5,7
Honda Civic7,5
Volkswagen Golf7,8
Kompaktní SUVHodnocení PP100
Nissan Rogue4,2
Ford Mustang Mach-E7,0
Honda CR-V7,1
Prémiové vozyHodnocení PP100
Porsche 718 Cayman (Boxster)4,6
Lexus RC4,7
Genesis G904,9
Prémiová SUVHodnocení PP100
Lexus UX4,4
Lexus LX5,8
BMW X46,1
Štítky: , , , ,

2 názory na “Bolí vás z auta záda? Pak si kupte jedno z těchto aut. Žebříček ukazuje auta s nejlepšími sedadly”

  1. Myslím, že z podstaty je to hodnocení dost nesmyslné. Například moje žena si nejvíce chválila sedadla v Passatu CC, které mě vůbec nevyhovovaly. Francouzi mívají sedačky hodně měkké, Němci spíše tvrdší, první jsou fajn na kratší, druhé na delší cesty. Obecně také mají Češi tendenci na sedadlech šetřit. Nejsou totiž na rozdíl od jiných parádiček z venku vidět. Když jsem si objednával auto čuměl na mě prodejce hodně udiveně, když jsem zvolil poměrně drahé příplatkové sedadla a mumlal něco o tom, že to ještě nikdo nechtěl a že to jsou vyhozené peníze. A to se bavíme o hodně drahém SUV. Když si koupíte ojeté auto v Německu, často bývá v plné palbě, ale jen uvnitř, zvenku je to holátko, často s obyčejnými světly.

  2. To je ale hloupý článek. To se autor zmůže pouze na nekvalitní překlad? Co tak třeba odvést nějakou práci? Měl by ses stydět. Kdyby se ta auta prodávala v Česku, ale ne, tady máte seznam, kdybyste si v Americe kupovali auto.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru