BMW X7 potrvzeno: na největší mnichovské SUV si počkáme do roku 2018

Autor: Jan Karlík - 21. 3. 2016


BMW si zřejmě myslí, že na trhu, ba dokonce ve svém portfoliu, má málo vozů karoserie SUV. A protože lidé tyto vozy kupují jako o závod, můžeme někdy v roce 2018 očekávat BMW s označením X7. Vůz bude mít tři řady sedadel a technicky bude vycházet z chystaného Rolls-Royce Cullinan (RR31).

BMW X7 se chystá zaútočit na konkurenci v podobě Mercedesu-Benz třídy GLS zcela novou platformou, kterou bude využívat také SUV s názvem Cullinan od sesterského Rolls-Royce. Karoserie, která bude kombinovat hned několik materiálů (ocel, karbon, hliník a hořčík), bude tedy mastodontním dojmem pouze působit. BMW prý klade velký důraz na to, aby byla hmotnost vozu co nejmenší. Vůz ponese interní kódové označení F17, bude mít tři řady sedadel a přesto pořádně velký zavazadelník. Na trh přijde až po představení Cullinanu, který je plánován na příští rok. Ten samozřejmě půjde po krku tomu největšímu rivalovi, nedávno představenému Bentley Bentayga.

Platforma těchto SUV pochází původem z nějvětšího modelu BMW řady 7. Ta mimo vysokopevnostních ocelí kombinuje také hliníkové slitiny, karbon a z části také hořčík. To by slibovalo novému BMX X7 hmotnost do dvou tun. Samozřejmostí bude pohon všech kol xDrive, celkem by nové SUV měly pohánět striktně šestiválcové a osmiválcové jednotky. Pro vrcholový model bude připravený nedávno představený dvanáctiválec z modelu M760i. Také v tomto případě by měl dvanáctiválec o objemu 6,6 litru s dvojicí turbodmychadel nabídnout výkon okolo 600 koní a točivý moment 800 Nm.  Největší zástupce řady X už není pouze v plánech, jeho výroby potvrdil člen představenstva automobilky Harald Kruger na výroční konferenci a vůz se krátce objevil v prezentaci vedle další terénních modelů.

BMW-X7-teaser

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek