dahler-bmw_x5_m50i_xDrive-tuning- (1)

SUV jsou sice vysoká a těžká, ale to neznamená, že by nebyla rychlá. U některých se dá mluvit i o tom, že jsou vlastně sportovní, jakkoliv to může znít jako nesmysl. Dá se to říct jistě i o BMW X5 M50i xDrive, které upravil tuner dÄHLer.

BMW X5 M50i xDrive je SUV, které sice nestojí na vrcholu modelové řady, ale rozhodně jde o rychlé auto. Vždyť jeho motor V8 s dvěma turbodmychadly se může pochlubit 390 kW/530 koňmi a 750 Nm. A to znamená, že i tohle více než dvou a čtvrt tunové auto dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4.3 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Přečtěte si také:  Test BMW X5 M50i xDrive s doplňky M Performance Parts (2020)

Je vám to málo, ale o poznání ostřejší BMW X5 M nechcete? Něměcký tuner dÄHLer vaše přání vyřeší. X5 M50i totiž dokáže upravit, navíc pak bude mít ještě vyšší hodnoty než plnohodnotné emko. Z motoru totiž dokáže dostat 463 kW/630 koní a 840 Nm. Navíc jde o úpravu, která prý stále plní emisní limity Evropské unie. Tuner také zvýšil omezovač maximální rychlosti, ta je nyní až 270 km/h.

V nabídce má dÄHLer i kompletně nový nerezový výfukový systém, na jehož konci je čtveřice koncovek výfuku s průměrem 101 mm. Nechybí samozřejmě klapka, díky níž lze měnit intenzitu zvuku, který z výfuku vychází. Ta je – stejně jako u sériového výfuku – spojena s nastavením jízdních režimů.

Přečtěte si také:  Britové v 80. letech postavili šestidveřovou limuzínu z klasické škodovky. Jezdí dodnes

I na design došlo, ale jen velmi decentně. Tuner snížil podvozek a nainstaloval nová kola. Ta mají působivý průměr 23 palců a jsou kovaná.

Mimochodem dÄHLer už pracuje na další úpravě, která by měla výkon posunout ještě výše.