Takto vypadala originální fotka s ještě schovaným vzkazem. Zdroj: BMW

Vždy, když je jen pár týdnů k odhalení nového modelu, začnou automobilku svou novinku lehce poodhalovat. Jde o to, aby nalákala co nejvíce lidí, ale zároveň pokud možno nic moc neukázala. A to je hodně těžká práce, obzvlášť v době grafických programů a velmi šikovných grafiků. Markeťáci jednotlivých značek nejčastěji přistupují k ukázce pouze části auta, nejčastěji světlometů, přičemž zbytek auta je skryt v tmavém stínu.

Jak už se ale v minulosti ukázalo, stačí trocha znalostí ohledně grafických programů a auto lze snadno dostat ze stínu ven a tím také ukázat to, co bylo automobilkou zamýšleno jako tajné. Dělají to tak novináři, i fanoušci. Jenomže BMW se rozhodlo, že tentokrát dvě své horké novinky nedá jen tak snadno. Už asi tušíte, že mluvíme o nových generacích BMW M3 a M4.

BMW M4 bude s manuálem i automatem. Na výběr bude pohon zadních i všech kol a bude mít až 510 koní

Nutno říct, že mnichovská značka už obě auta svých způsobem ukázala, ale rozhodně ne úplně celá. A tak, když se před pár dny ukázala obě auta zahalená stínem, bylo jen otázkou času, než se někdo pustí do zesvětlování. Jenomže právě s tím automobilka počítala a její grafik si pro ty amatérské připravil malé překvapení.

Přišli na to například grafici z BMW blogu, kteří se o zesvětlení fotky pokusili. Tedy, ono se jim to více méně povedlo, ovšem místo toho, aby se ukázaly tvary auta, ukázaly se dva vzkazy. Na jednom autě se po zesvětlení objevilo „Nice try“, tedy česky „dobrý pokus“. Na druhém autě pak „Nope“, tedy v češtině něco jako „ani náhodou“. Moc hezké a více než úsměvné.

Nad pravým světlometem je schovaný nápis „Nice try“.
Vzkaz „Nope“ je na blatníku.