Nové BMW X5 vstoupí na trh 16. listopadu 2013. Kromě již avizovaných modelů bude od počátku prodeje v nabídce také produkt programu Automobilů M Performance – BMW X5 M50d. Jeho unikátní, třístupňově přeplňovaný vznětový šestiválec 3,0 litru disponuje výkonem 280 kW/381 koní a točivým momentem 740 Nm. Automobil s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive je schopen z klidu na 100 km/h zrychlit během 5,3 sekundy. Při plnění emisních norem EU6 vykazuje kombinovanou spotřebu podle metodiky EU jen 6,7 l/100 km, což odpovídá produkci emisí CO2 177 g/km.

Speciální úpravy vytvářejí exkluzivitu a styl: BMW Individual pro BMW X5

Již standardní provedení nového BMW X5 se prezentuje nezaměnitelným charisma, které mu dodává respekt. Program individualizace a dalšího zvýšení exkluzivity – BMW Individual – pracuje s vysoce kvalitními materiály a dokonalým řemeslným zpracováním, jež umocňují nadčasovou přitažlivost a osobitost těchto produktů.

Na první pohled zaujmou například laky BMW Individual, které jsou tvořené sedmi vrstvami a speciálními pigmenty měnícími barvu podle úhlu dopadajícího světla. Laky Ruby Black nebo Pyrite Brown se vyznačují neobyčejnou hloubkou a fascinující hrou barev, kterou vytvářejí červené nebo zlaté odlesky vznikající pod povrchem laku. Tyto laky vhodně doplňují 20palcová litá kola BMW Individual s paprsky ve tvaru písmene V.

Součástí nabídky BMW Individual je i jemná kůže Merino s otevřenými póry, která se vyrábí speciálním procesem činění. Připraveny jsou barvy Amaro Brown a Criollo Brown, doplněné kontrastním šitím. Speciální atmosféru uvnitř nového BMW X5 též navodí dekorační výplně BMW Individual v lesklém černém provedení Piano Finish Black nebo hnědém Sen Light Brown.

Originální BMW příslušenství: vyráběné na míru pro zlepšení variability a komfortu

Praktičnost nového BMW X5 dokáží dále posílit doplňky z programu Originálního BMW příslušenství, které jsou navržené speciálně pro tento model. Řeč je například o kobercích do interiéru i do zavazadlového prostoru, sadě zavazadel padnoucí přímo do zavazadlového prostoru nebo například praktických kapsách, které se připevní na zadní strany předních sedadel. Praktický je také vyjímatelný box, použitelný též jako taška, jejž lze umístit doprostřed mezi zadní sedadla a jehož součástí jsou i držáky nápojů. Milovníci zimních sportů jistě ocení speciální vak na čtyři páry lyží nebo tři snowboardy, který se umístí mezi zadní sedadla a po vyjmutí z vozu umožňuje pohodlný transport zásluhou integrovaných koleček.

Přečtěte si také:  S upraveným BMW jel po okresce 200 km/h a natáčel se u toho. Policie mu zabavila auto i papíry

Všechny prvky z řady Originálního BMW příslušenství samozřejmě splňují nejvyšší standardy BMW Group, kladené na technické řešení a bezpečnost. Tyto produkty lze zakoupit i samostatně u prodejců BMW a BMW M, stejně tak jako u dalších partnerů.

Tisková zpráva/-PS-