BMW i7 Protection & BMW řady 7 Protection.

BMW představuje pancéřovanou řadu 7 Protection. Má variantu i pro čistě elektrické BMW i7

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 10. 8. 2023


Dva modely vyvinuté na základě nového BMW řady 7 úspěšně kombinují bezkonkurenční ochranu posádky s mimořádným jízdním komfortem a prostorností, pokročilými prvky výbavy a dynamickými jízdními vlastnostmi, kterými je značka BMW proslulá. Jako vůbec první pancéřovaný sedan na světě s čistě elektrickým pohonem plní BMW i7 Protection roli skutečného průkopníka. Tato modelová varianta splňuje bez jakýchkoli omezení všechny požadavky třídy ochrany VR9, stejně jako je tomu u nového BMW řady 7 Protection se spalovacím motorem.

Nové pancéřované modely nabízejí lidem v ohrožení individuální ochranu před útoky střelnými zbraněmi a výbušninami. Jsou klasifikovány jako ochrana třídy VR9 na základě mezinárodně uznávaných oficiálních zkušebních kritérií německého Svazu zkušebních laboratoří pro materiály a konstrukce odolné proti útokům (Vereinigung der Prüfstellen für Angriffshemmende Materialien und Konstruktionen, zkráceně VPAM). Certifikace vychází mimo jiné ze třetího vydání směrnic pro vozidla odolná proti střelám (BRV 2009) a směrnic pro vozidla odolná proti výbuchům (ERV 2010) a PAS 300. Skla obou modelů dokonce splňují kritéria pro klasifikaci VPAM 10, která představuje nejvyšší úroveň ochrany pro civilní ochranná vozidla. Pancéřovanou karoserii nového BMW řady 7 Protection lze rovněž volitelně posílit tak, aby poskytovala ochranu VPAM 10.

Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection se budou vyrábět v závodě BMW Group v Dingolfingu propracovaným procesem „řemeslné výroby“. Oficiální premiéru si odbudou na mezinárodním autosalonu IAA Mobility 2023 v Mnichově a dodávky odstartují v prosinci 2023.

Inovativní koncept ochrany s jedinečným ochranným jádrem BMW Protection Core

Výjimečný integrovaný koncept ochrany nového BMW i7 Protection a BMW řady 7 Protection byl zohledněn již při vývoji nové řady 7. S novým jádrem BMW Protection Core je celá nosná konstrukce karoserie sedanu Protection poprvé vyrobena z pancéřové oceli. Jádro BMW Protection Core tvoří samonosnou ochrannou jednotku, která je následně doplněna bezpečnostními dveřmi, pancéřováním podvozku a střechy a neprůstřelnými skly.

Speciální pancéřování střechy a podvozku bylo navrženo tak, aby poskytovalo maximální ochranu zejména proti výbušninám. Cestující jsou například chráněni i před útoky dronů s výbušnými náložemi a před střepinami ručních granátů. Na seznamu standardních bezpečnostních prvků nového BMW řady 7 Protection najdeme také samotěsnicí palivovou nádrž. Plášť nádrže automaticky uzavře trhliny vzniklé průstřelem a zabrání tak úniku paliva.

Větší prostornost, nižší hmotnost a lepší ovladatelnost v kombinaci s nekompromisní ochranou cestujících

Koncepce strukturální ochrany s jádrem BMW Protection Core poskytuje novému BMW i7 Protection a novému BMW řady 7 Protection významné výhody i v dalších ohledech ve srovnání s dodatečným pancéřováním již vyrobeného vozidla. Při pohledu zvenčí se téměř neliší od běžného BMW řady 7 Sedan s M sportovním paketem a jejich nenápadný vzhled představuje další bezpečnostní faktor pro osoby vyžadující ochranu. Díky plně integrovanému ochrannému konceptu s jádrem BMW Protection Core se úroveň prostoru a komfortu uvnitř téměř neliší od běžného BMW řady 7 Sedan.

Snížená hmotnost v kombinaci se zvýšenou tuhostí karoserie (další výhoda jádra BMW Protection Core) umožňuje i v nebezpečných situacích dosáhnout dobrých jízdních vlastností a dynamických reakcí, které se od BMW očekávají. Bezkonkurenční úroveň agility, kterou oba pancéřované sedany vykazují, se promítá do velmi přesného řízení, mimořádných jízdních vlastností v zatáčkách, vynikajícího zrychlení a v neposlední řadě také do maximální rychlosti.

BMW i7 Protection: mimořádná bezpečnost, nulové emise a žádné kompromisy

BMW i7 Protection poprvé přináší zážitek z čistě elektrické mobility do segmentu pancéřovaných vozidel. Jeho dva elektromotory, kdy jeden je na přední nápravě a druhý na zadní, vytvářejí elektrický pohon všech kol a nabízejí celkový výkon až 400 kW/544 koní a maximální systémový točivý moment 745 Nm.

Okamžitá dodávka hnací síly, rozdělování výkonu na všechna čtyři kola a inteligentní propojení všech systémů hnacího ústrojí a podvozku zaručují výjimečnou trakci, směrovou stabilitu a dynamické jízdní vlastnosti. Nové BMW i7 Protection zrychlí z klidu na 100 km/h za 9,0 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 160 km/h.

BMW řady 7 Protection: dokonalá ochrana, vynikající dynamika

V zážehové verzi nového pancéřovaného sedanu generuje 4,4litrový osmiválec nejnovější generace maximální výkon 390 kW/530 koní a nejvyšší točivý moment 750 Nm. Součástí jeho technologie BMW TwinPower Turbo je vylepšený systém přeplňování s elektricky ovládanými obtokovými ventily, nepřímé chlazení stlačeného vzduchu a křížené sběrné výfukové potrubí. Přítomnost 48V mild hybridní technologie navíc pomáhá zlepšovat průběh výkonu a zvyšovat hospodárnost.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive přenáší hnací sílu na všechna čtyři kola podle potřeby. Nové BMW řady 7 Protection zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 210 km/h.

Podvozek navržený přímo pro každý z modelů je zárukou jistoty a stability

Nové pancéřované sedany jsou vybaveny podvozky, které byly upraveny a naladěny speciálně pro tyto modely a zohledňují dodatečnou hmotnost vyplývající z jejich speciálních ochranných prvků, čímž je dosaženo mimořádně jistého chování v každé situaci. Díky robustní základní konstrukci a přítomnosti propracovaných systémů podvozku si mohou cestující na zadních sedadlech užívat mimořádné úrovně jízdního komfortu. Pancéřované sedany přesvědčí také precizním ovládáním, a to i při rychlé jízdě, například při úniku před útokem.

Unikátní v tomto segmentu: Integrované aktivní řízení a 20palcová kola z lehké slitiny s exkluzivními pneumatikami PAX

Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection jsou prvními a jedinými pancéřovanými vozy ve svých segmentech, které jsou vybaveny systémem Integrálního aktivního řízení. Tato funkce řízení zadních kol nejenže snižuje poloměr otáčení při manévrování, ale také zvyšuje přesnost a dynamickou odezvu v rychle projížděných zatáčkách. Dalším klíčovým atributem Integrálního aktivního řízení, které je u tohoto vozu součástí standardní výbavy, je zvýšení jízdního komfortu pro cestující na zadních sedadlech.

Další mimořádnou vlastností v tomto segmentu jsou standardně dodávaná 20palcová kola z lehké slitiny. Kromě zvýšení jízdního komfortu, trakce a směrové stability umožňují také použití mimořádně výkonného brzdového systému. Speciálně vyvinuté dojezdové pneumatiky Michelin PAX v rozměru 255-740 R510 umožňují vozu pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h i v případě úplné ztráty tlaku.

Asistenční systémy s informační a varovnou funkcí

Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection jsou vybaveny rozsáhlou nabídkou asistenčních systémů. Funkce této techniky je zaměřena na podporu profesionálních řidičů pomocí informací a varování, avšak bez aktivního zásahu do řízení vozidla. Vysoce vyspělé senzory vyvinuté pro novou řadu BMW řady 7 a všechny kamery dostupné pro luxusní sedan jsou součástí i pancéřovaných variant. Ve všech situacích poskytují přesné a podrobné informace o okolí vozidla.

Rozsáhlá komfortní výbava s exkluzivními prvky

Pro zlepšení výhledu při nízkých okolních teplotách je součástí standardní výbavy funkce elektrického vyhřívání čelního skla a předních bočních oken. Volitelně je k dispozici pro tento model specifické nezávislé topení. Exkluzivním komfortním prvkem, který je rovněž součástí standardní výbavy, je automatické otevírání a zavírání dveří.

Jednou z položek na seznamu volitelné výbavy je chladicí box integrovaný mezi zadními sedadly, který se postará o vychlazení nápojů. Špičkový zvukový zážitek zajistí standardně dodávaný zvukový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound.

Pestrá nabídka možností individualizace exteriéru a interiéru

Integrovaná koncepce ochrany pancéřovaných sedanů a výroba v továrně BMW Group v Dingolfingu maximalizují možnosti, jak pro zákazníky vtisknout exteriéru a interiéru osobitý ráz. Vedle standardně dodávané osvětlené masky chladiče BMW Iconic Glow jsou na přání k dispozici křišťálové světlomety BMW Iconic Glow. Navíc jsou v nabídce téměř všechny barvy karoserie nabízené pro novou řadu BMW řady 7. V interiéru na majitele čekají multifunkční sedadla, kožené čalounění BMW Individual Merino a standardně je dodávané také vyhřívání a ventilace sedadel. Na přání lze pro všechna sedadla objednat masážní funkci. Nabídka volitelných materiálů čalounění pro sedadla a povrchy interiéru rovněž pocházejí z bohatého seznamu volitelné výbavy nového BMW řady 7.

BMW iDrive s BMW Prohnutým displejem a integrovaným ovládáním bezpečnostních funkcí, specifických pro tento model

Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection jsou vybaveny nejnovější generací BMW iDrive založenou na BMW Operačním systému 8.5. Systém se ovládá intuitivně a řidičům BMW je dobře známý. Speciální funkce důležité pro ochranu cestujících se rovněž ovládají prostřednictvím BMW iDrive. Lze je aktivovat a plně ovládat pomocí dotykového kontrolního displeje.

Volitelně je možné objednat přídavné vnitřní zrcátko s kamerou. Stisknutím tlačítka se na kontrolním displeji zobrazí obraz z couvací kamery. Sériově dodávaný intercom umožňuje cestujícím ve voze efektivně komunikovat s osobami zvenčí, aniž by se musely otevírat dveře nebo okna.

Účinná ochranná opatření pro různé typy útoků

Široký seznam standardní a volitelné výbavy nových pancéřovaných sedanů BMW poskytuje ochranu na míru při různých typech útoků. Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection mohou být přizpůsobeny přesně jakémukoli účelu, a to včetně prvků, jako je systém přívodu čerstvého vzduchu, hasicí systém, majáky, rádiové vysílačky a držáky vlajek pro případ, že se jedná o vládní vůz, a další speciální volitelné položky podle přání zákazníka.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru