BMW představilo limitovanou edici modelů i3s a i8. Bude jich jen 1200 pro celý svět

Autor: Anina Russová - 3. 9. 2019


Když před pár lety BMW naplno otevřelo dveře elektromobility hlavně pomocí elektromobilu i3 a plug-in hybridu i8, způsobilo to rozruch. BMW i3 překvapovalo designem, použitými materiály, ale samozřejmě také technikou. BMW i8 pak některé až šokovalo svými tvary a ukázalo, že podobný plug-in hybrid má smysl. Ovšem vypadá to, že právě s i8 se brzy rozloučíme, protože speciální edici se u BMW říká „poslední kapitola“.

Na rozlučku tu máme BMW i8 Ultimate Sophisto Edition. Jméno odkazuje na barvu lakování, tedy Sophisto Grey, přičemž tento tmavě šedý lak jemně doplňují oranžové detaily. Oranžovou lze najít také v interiéru, ale i na 20“ kolech a nutno říct, že podle mého vůbec nevypadá špatně.

BMW plánuje těchto i8 vyrobit jen 200 a každé jedno z aut dostane do interiéru plaketku s pořadovým číslem. BMW i8 Ultimate Sophisto Edition bude k dispozici jak ve verzi Roadster, tak Coupé, přičemž na technice, ani hybridním pohonu se nic nezměnilo.

Ale chystá se i limitovaná edice BMW i3s. Těch bude vyrobeno rovných 1000. Jejich označení bude Edition RoadStyle a na první pohled je poznáte díky černé barvě karoserie s názvem Fluid Black, kterou stejně jako u i8 doplňují oranžové akcenty. Jen jich je o něco méně, ale i v tomto případě přiznávám, že se mi tato kombinace barev hodně líbí.

I limitovaná i3s dostala 20“ kola, ovšem v tomto případě lakovaná lesklou černou barvou. Ani v tomto případě BMW nijak neupravovalo pohonný systém.

Ceny ani u jednoho z limitovaných modelů zveřejněny nebyly.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru