instagram-BMW-chvali-mercedes-benz-tridy-s-video

Mercedes-Benz představil ve středu novou generaci třídy S. Ta přinesla nejen úplně nový design, ale hlavně prvky výbavy, které v dnešním automobilovém světě zatím nemají konkurenci. A reaguje na to i BMW.

To totiž na instagramu zveřejnilo video, jehož popisek říká: „Hey, nice job @MercedesBenz. We are big fans of the S too…“ V překladu to znamená: „Hej, skvělá práce, Mercedes-Benzi. My jsme také velkými fanoušky S.“ Video pak ukazuje vlajkovou loď mnichovského výrobce, řadu 7, kterak projíždí parádními zatáčkami ve tvaru písmene S.

BMW je aktuálně v drobné nevýhodě, protože aktuální generace řady 7 byla představena už před pěti lety. A to je právě v nejluxusnějším segmentu dlouhá doba, v rámci které uběhne vývoj opravdu hodně dopředu. Nezachránil to příliš ani loňský facelift, protože stále jde o základ auta z roku 2015.

Přečtěte si také:  Na prodej je Mercedes-Maybach S 650 Cabrio z roku 2017. Stojí stejně, jako když byl nový

Obrovský skok prodělaly nejen technologie – ať už jde o prvky aktivní bezpečnosti a aktivních jízdních asistentů, ale také komfortní funkce – ale i technika. Stáří odhaluje BMW řady 7 i v interiéru a to na první pohled. Je jedno, že je skvěle přehledný, intuitivní a funguje skvěle, při pohledu do kabiny mercedesu je jasně znát, že je prostě modernější.

BMW už ale samozřejmě na nové generaci řady 7 pracuje a my se těšíme, až ji představí. V tu chvíli bude mít možná naopak problém zase Mercedes-Benz třídy S…