BMW M6 GT3 a BMW M6 Competition Edition se představí ve Frankfurtu

Od Tisková zpráva | 3. 9. 2015


Na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem představí BMW kromě jiných novinek závodní vůz s ambicemi na nejvyšší místa a současně jeho sourozence vhodného pro použití na běžných silnicích. Premiéru oslaví vrcholný vůz závodního zákaznického programu BMW – BMW M6 GT3 určené pro vytrvalostní závody. V jeho těsném sousedství si budou moci návštěvníci prohlédnout i mimořádně dynamický vůz pro každodenní ježdění: BMW M6 Competition Edition. Je to vůz speciální edice, který spojuje výjimečný charakter BMW M6 Coupé s paketem Competition.

BMW na IAA ve Frankfurtu prezentuje svoji budoucnost ve vytrvalostních závodech vozů GT, v níž spoléhá na nově vyvinuté BMW M6 GT3. Tento vůz, odvozený od BMW M6 Coupé, bude od sezóny 2016 jezdit nejrůznější typy závodů v rukách privátních jezdců po celém světě.

Špičková výkonnost, minimální hmotnost, neopakovatelné jízdní zážitky

BMW Motorsport získává již od roku 2010 na závodních tratích zkušenosti z provozu BMW Z4 GT3. A tyto zkušenosti se promítají do vývoje jeho nástupce, kterým je právě BMW M6 GT3. Nový vůz třídy GT3 zaujme celkovým zdokonalením svých vlastností, největší pokrok je zaznamenán v dostupnosti možné rychlosti a v hospodárnosti. Tento posun přineslo především použití sériového motoru M TwinPower Turbo, u něhož došlo ke zvýšení výkonu i točivého momentu. Centrální pozice řidiče mezi nápravami uvnitř BMW M6 GT3 zajistí zcela výjimečné jízdní zážitky ve světě závodních vozů.

BMW M6 GT3 váží méně než 1300 kg. Používá koncepci transaxle se šestistupňovou sekvenční závodní převodovkou, umístěnou před zadní nápravou, a vyznačuje se též propracovanou aerodynamikou, optimalizovanou v aerodynamickém tunelu BMW. Díky tomu je BMW M6 GT3 ryzím závodním vozem připraveným pro sezónu 2016. Spolehlivost, hospodárnost a snadná údržba – to jsou vlastnosti BMW M6 GT3, které byly navržené s důrazem na použití při vytrvalostních závodech. Dlouhý rozvor náprav ve srovnání s BMW Z4 GT3 zabezpečí lepší obratnost i stabilitu. Úspěch v závodním světě BMW M6 GT3 zajistí také přímá podpora inženýrů BMW Motorsport, stejně tak jako dodávka potřebných dílů, které budou k dispozici přímo na jednotlivých závodech.

Přečtěte si také:  MINI Cooper S Cabrio představen ve speciální edici Resolute Edition

Rozsáhlý testovací program na mnoha závodních okruzích

V květnu 2015 byli vybraní zákazníci BMW Motorsport pozváni nedaleko konání vytrvalostního závodu 24hodin Nürburgringu do testovacího centra BMW M Test Center Nürburg na první exkluzivní a zevrubnou prezentaci BMW M6 GT3. Nejnovější závodní GT vůz „nejsilnějšího písmene světa“ se následně představil na páteční akci M Night, která předcházela uvedenému tradičnímu vytrvalostnímu závodu v „Zeleném pekle“. Zákazníci ze Severní Ameriky si mohli BMW M6 GT3 poprvé prohlédnout při příležitosti United SportsCar Championship (USCC) ve Watkins Glen, kde se tento závodní vůz koncem června poprvé objevil na druhé straně Atlantského oceánu. Automobil se následně ukázal týmům, jezdcům a fanouškům ve Spa-Francorchamps při příležitosti tamního 24hodinového závodu, který je nejvýznamnějším GT závodem na světě. A nyní se tento vůz představí v barvách BMW Motorsport také na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Od počátku roku 2015 prochází BMW M6 GT3 rozsáhlým testovacím programem na různých typech okruhů. Díky tomu tovární testovací jezdci BMW absolvovali mnoho kilometrů za volantem tohoto vozu, a umožnili tak nalézt jeho optimální základní nastavení. Tento nový vůz pro vytrvalostní závody v současné době prochází závěrečnými testy a jemným laděním, takže bude před svým debutem, plánovaným na příští sezónu, dokonale připraven.

Vysokovýkonné Coupé s vlastním nezaměnitelným charakterem: BMW M6 Competition Edition

Kromě závodního BMW M6 GT3 odhalí BMW M GmbH na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem také nejnovější vrchol nabídky vozů určených pro běžné silnice. Nové BMW M6 Competition Edition dále podtrhuje svůj individualistický charakter vysokovýkonného Coupé uvedením nových speciálních barev, komponentů vyrobených z uhlíkových kompozitů (karbonu), rozsáhlého koženého čalounění s kontrastním prošíváním a dalšími specificky navrženými detaily.

Nová speciální edice je k dispozici výhradně s karoserií Coupé a je vybavena paketem Competition dodávajícím ještě více dynamiky. Jeho součástí je vidlicový osmiválec s objemem 4,4 litru M TwinPower Turbo s výkonem 441 kW/600 koní a točivým momentem 700 Nm [kombinovaná spotřeba: 9,9 l/100 km; emise CO2: 231 g/km]. BMW M6 Competition Edition dosahuje i zásluhou přítomnosti Driver’s paketu nejvyšší rychlosti 305 km/h.

Přečtěte si také:  Mazda si v Americe patentovala nový motor. Je to dvoutakt

2016-bmw-m6-gt3