BMW láká na nové X5. Tvrdí, že bude jedinečné – video

BMW láká na nové X5. Tvrdí, že bude jedinečné – video

Od Anina Russová | 24. 5. 2018 0

Ačkoliv se nad světovými autosalony tak trochu stahují mračna a řada i velkých automobilek ohlásila, že už se jich nebude účastnit, stále je na trhu dostatek velkých hráčů, kteří si nenechají ujít příležitost představit své novinky touto cestou.

Už víte, že na autosalonu v Paříži, který se bude konat letos na podzim, plánuje španělská značka SEAT premiéru svého nového SUV s názvem Tarraco. Nové SUV zde nejspíš odhalí i značka BMW. Ta na sebe jistě strhnu velkou spoustu pozornost s novou generací modelu X5. A rozhodně té pozornost nebude málo.

BMW X5 totiž na trh přijde se zcela novým systém zavěšení a nastavení podvozku, což podle BMW znamená, že X5 našla impozantní rovnováhu mezi terénními schopnostmi a naprostou jistotou a stabilitou na silnici. Ostatně auto bylo inženýry testováno v opravdu rozličných podmínkách, které zahrnovaly jak poušť, sníh, led, silnice, tak třeba vodu nebo vcelku zajímavý terén. 

Prototypy ověřily schopnosti akcelerace, zatáčení a brzdění v zimním testovacím centru ve Švédském Arjeplogu, na šotolinových cestách v Jihoafrické republice, stejně jako v pouštních dunách v USA. Automobily byly vystaveny jak maximálnímu chladu, tak horkům. Nové BMW X5 se vypořádalo s extrémně suchým horským prostředím, s vysokou vlhkostí tropů a nástrahami bahnitých cest. Komplexní testy jízdní dynamiky jsou prováděny v testovacím centru BMW Miramas v jižní Francii, na vysokorychlostním okruhu Talladega v americkém státě Alabama, stejně jako na závodním okruhu Nürburgring na severu Německa. Zde získané informace a zkušenosti potvrzují, že nové BMW X5 především zásluhou Adaptivního M podvozku Professional a vůbec poprvé dodávaného integrálního aktivního řízení splňuje nejvyšší standardy kladené na agilitu, přesnost reakcí a komfort.

Na detaily si ještě musíme počkat, i tak ale pro vás přeci jen pár informací máme. Konkrétní podoba auta je logicky zatím nejasná, ale i z přiloženého videa je patrné, že X5 dostane o něco agresivnější vzhled. Interiér bude nabitý technologiemi a pod kapotou najdeme velkou nabídku motorizací. 

Vtuto chvíli se mluví o několika přeplňovaných benzinových i dieselových agregátech. Počítat nejspíš můžeme s 2litrovým čtyřválcem, 3litrovým šestiválcem a nejspíše se dočkáme i V8 o objemu 4.4 litru. Absolutním potěšením by pak měla být velmi očekávaná verze X5 M. Ale protože i BMW jde s dobou, a navíc hybridní auta umí, měl by se model X5 na trh dostat i jako plug-in hybridní verze.