Hybridní mnichovský supersport má tu osmičku asi souzenou. Osmiválec pod futuristickou kapotou a 800 koní? Ne, bohužel se nebavíme o novém plánu divize BMW M. Stanovisko automobilky v tomto směru zůstává zatím jasné, silnější i8 se neplánuje.

BMW i8 V8 Gabura Racing Technologies

Protože Mnichov mlčí a nechává tím prostor pro aftermarketové úpravce, příchází německá firma Gabura Racing Technologies. Podnik specializující se na závodní převodovky, vzal bílou i8 do dílny a šel na to pořádně z gruntu. Do koše letěl kompletní hybridní systém a hned v patách mu byla i tříválcová patnáctistovka. Před zadní nápravu se nově pohodlně usídlil dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 l z dílny BMW.

BMW i8 V8 Gabura Racing Technologies 1

V tuto chvíli se technici z Gabura Racing navíc obrátili na Alpinu a požádali ji o spolupráci. Výsledkem je pohonná jednotka, která by měla dosahovat maximálního výkonu na hranici 800 koní! Tento výkon jde na zadní kola prostřednictvím šestistupňové sekvenční převodovky z jejich vlastního vývoje. Inženýři zatím neposkytli k dispozici bližší informace ani o swapu motoru nebo o dalších nutných úpravách. Celý projekt je prý nyní ve fázi dokončování a na finální slávu si musíme ještě počkat. Vy si ale můžete být jistí, že o projektu i8 od Gabura Racing Technologies (nejen) na našich stránkách ještě uslyšíte.