BMW i8 je nápadné v každém své verzi, lhostejno zda jde o coupé nebo o roadster. Jestli tohle auto tedy něco nepotřebuje, pak je to jakýkoliv tuning! Stačí jen pár kilometrů za volantem a budete si připadat jako celebrita, po které se každý otočí. Úplně každý! Přesto se ale našla (nejedna) tuningová společnost, která už tak nesmírně extravagantní roadster ještě víc ozvláštnila.

Tím odvážlivcem je společnost AC Schnitzer. Nebojte se, hybridní pohonná jednotka, tedy elektromotor s přeplňovaným tříválcem o objemu 1,5 litru, zůstala nedotčena. Úpravce se věnoval jen designu.

V prvé řadě padla volba na nový podvozek, který auto ještě více přiblížil k zemi. Vpředu je to o 20 mm a vzadu o 25 mm. K tomu úpravce přidal nová kola lakovaná lesklou černou barvou a ve stejné barvě přidal i několik doplňků především z karbonu. Zákazníci tak mohou na BMW i8 Roadster vsadit na černé mřížky předního nárazníku, karbonová aerodynamická křideélka na nárazník, zajímavé zadní křídlo nebo vcelku odvážný zadní difuzor.

I když, co je v případě tohoto auta vlastně odvážné? 🙂 A proto vlastně smysl této úpravy moc nechápeme. Možná snížení podvozku bude mít vliv na funkčnost auta v zatáčkách, i když si nemyslíme, že by ho v BMW nenastavili tak, aby to nebylo ideální. Stejně tak s těmi designovými prvky si nejsme tak úplně jisti. Ale síla trhu nemá hranice a je jisté, že si tato úprava, ať už jako celek nebo jednotlivé komponenty zvlášť, najdou své zákazníky.