Bentley společně s palírnou Macallan připravuje jedinečnou whisky v opravdu jedinečné lahvi

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley -  27. 8. 2022


Je až s podivem, jak dobře spolu fungují luxusní auta a drahý alkohol. Jakkoliv je to právě alkohol a řízení, co k sobě z pohledu zákona opravdu nepatří, výrobci mají jiný názor. Nově to bylo Bentley, které ohlásilo spolupráci s legendární palírnou whisky, společnosti Macallan.

Nejprve si představíme opravdu velmi speciální láhev, jejíž výroba je stále ještě v procesu. Automobilka už ale prozradila, na co se několik málo zákazníků bud emoci těšit. Láhev dostala jméno The Macallan Horizon a už asi tušíte, v čem bude její jedinečnost. Fakticky totiž nebude mít žádné dno, místo toho dostane jakýsi stojan, na kterém bude umístěna vodorovně.

Přečtěte si také:  Jedinečná karbonová lahev s prvotřídním šampaňským Bugatti byla prodána. Čeká ji ještě úprava dle přání majitele

Vyrobena bude z krouceného skla, následně doplněna o speciálně kroucené 3D struktury vyrobené z několika recyklovaných a udržitelných materiálů. Patřit mezi ně bude recyklovaná měď z nepoužívaných destilačních zařízení umístěných v bývalém lihovaru The Macallan, hliník získaný z výroby vozidel Bentley, recyklované dřevo od obou značek a stejnou kůži s nízkým obsahem CO2 ze Skotska, která je v modelu Bentley Batur.

„Náš prototyp lahve The Macallan Horizon je skutečně průkopnický jak ve svém designu, tak v použitých materiálech. Je to jakási fúze jasně definované, ale zároveň ladné designové DNA značky Bentley,“ řekl Chris Cooke, produktový a lifestylový manažer Bentley.

https://www.facebook.com/BentleyMotors/videos/1210935853022896/

„Ve světě whisky je vše vertikální, včetně destilačních přístrojů nebo lahví. Když jsme se ale podívali na horizontální směr, jakým se ubírá Bentley Motors, přimělo nás to zvážit, zda a jak bychom mohli tento formát přizpůsobit světu whisky,“ dodal Jaume Ferras, globální kreativní ředitel The Macallan.

Přečtěte si také:  Kdyby James Bond pil whisky, byla by to tato. Vznikla ve spolupráci s Aston Martinem a stojí majlant

Lahve v tuto chvíli ještě nejsou připraveny k plnění, proto je v plánu je uvést až v létě 2023. Onou náplní bude limitovaná edice single malt whisky, která je, stejně jako lahve, stále v procesu výroby.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *