Bentley prodalo auto za jeden milion dolarů! Stalo se tak na festivalu vína

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley - 8. 2. 2023


Bentley to s luxusem umí a když před pár měsíci ohlásilo model Bentayga ve verzi EWB, bylo jasné, že nebude levná. Ale také bylo jasné, že bude definicí elegance a luxusu. A to se také potvrdilo, stejně, jako fakt, že zákazníci přesně taková auta chtějí.

Bentley Bentayga s označením EWB (Extended Wheelbase) znamená vůz s prodlouženým rozvorem. Ve výsledku má tato verze o 180 mm delší rozvor, který má celkovou hodnotu 3175 mm. Celková délka vozu je 5332 milimetrů. Díky tomu je především na zadních sedadlech opravdu hodně místa, dokonce tak, že Bentley vsadil na sedačky s názvem Bentley Airline Seat. Ta mají být tím nejlepším, co automobilový svět nabízí. Každý pasažér si může užít jak samozřejmé vyhřívání a odvětrávání, tak také možnost si sedadla nastavit ve stovkách možností. Aby byl zážitek ze sezení v nich opravdu jedinečný, zapojilo Bentley do hry také senzor vlhkosti povrchu, který, pokud uzná za vhodné, může kombinovat vyhřívání a odvětrávání.

Speciální je i diamantové prošívání, které dostalo systém Bentley Diamond Illumination. Díky němu je do koženého čalounění dveří nainstalováno několik LED světel, která jen lehce prosvítají a mají umocnit luxusní pocit na palubě vozu.

Vůbec první vyrobená Bentayga EWB jen před pár dny našla svého majitele. O uplynulém víkendu byla prodána v aukci, a to v rámci neapolského zimního festivalu vína, který probíhal na Floridě. Protože jde o prvotinu, budou všechny peníze věnovány na charitu, konkrétně ve prospěch chudých dětí v Collier County.

„Jsem nesmírně hrdý na Bentley Naples a náš tým Mulliner za to, že vytvořili tento jedinečný vůz na podporu skvělé a hodnotné věci,“ řekl Christophe Georges, prezident a generální ředitel Bentley Americas. Vůz je lakován třemi vrstvami perleťového bílého laku Snow Quarts a dostal 22“ leskle černá kola s deseti paprsky. Jako připomínku na víno, konkrétně to červené, byl vůz vybaven několika detaily v barvě ametystu, která připomíná právě červené víno.

Vítěz aukce, který vůz koupil za jeden milion dolarů, tedy asi 22,2 milionu korun za to k autu dostane navíc ještě několik bonusů. V prvé řadě letenku do Anglie, kde navštíví továrnu Bentley Crewe. Následně jej čeká také cesta do Skotska, kde navštíví známou palírnu Macallan Estate, kde také proběhne ochutnávka té nejlepší skotské whiskey.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru