A pak, že SUV nikoho nezajímají. Bentley díky svému luxusnímu SUV hlásí rekordní prodeje

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley - 11. 1. 2023


S tím, jak ubíhají první lednové dny se postupně některé automobilky chlubí s tím, jaký rok mají za sebou. Velmi dobře si vedlo Bugatti, ale co slavit má i Rolls-Royce. A zdá se, že se k oslavám připojí i Bentley, které v loňském roce zaznamenalo historicky nejlepší prodeje.

Celkem dodalo Bentley svým zákazníkům 15 174 vozů, což je nejlepší výsledek ve více než 100leté historii značky. Hodně se na něm podepsalo jak uvedení nových modelů, tak také zvýšený zájem o divizi Mulliner. Za rekordním výsledkem ale bez debat stojí primárně první SUV značky, tedy model Bentayga, který má na svědomí 42 % prodejů. Velmi slušných 30 % si pak připsaly modely Continental GT a Continental GT Convertible. A z toho patří 31 % modelu GT Speed. Zákazníky velmi zaujal model Flying Spur, který si vybralo 28 % zákazníků. Nejvíce se značce daří v Americe (28 % prodejů), ale dobře si vede i Asie (24% prodeje).

Podle Adriana Hallmarka, předsedy představenstva a generálního ředitele Bentley je patrné, že zákazníci pozitivně přijali i nové hybridní modely. A ty se tak spolu s SUV stanou tím, co značku v budoucích letech bude definovat. Bentley má navíc v plánu velký rozmach elektromobility, protože by tato značka byla ráda nejpozději v roce 2030 uhlíkově neutrální.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru