Bentley představuje nejluxusnější SUV Bentayga Mulliner

Autor: Tisková zpráva - 7. 3. 2017


Oddělení Bentley pro zakázkové úpravy, Mulliner, propůjčilo své řemeslné umění vozu Bentayga ověnčenému mnoha oceněními a vytvořilo nový model této vlajkové lodi, kterým nastavuje ještě vyšší standardy luxusu v automobilovém průmyslu.

Sošný a moderní design modelu Bentayga doplňují nové prvky interiéru a exteriéru vozu – včetně možnosti karoserie s lakem ve dvou odstínech, jedinečných 22″ kol, chladiče na šampaňské a nového konceptu dýhových obkladů.

Díky 6,0 litrovému motoru W12 Bentley, který je špičkou ve své třídě, spojuje Bentayga Mulliner účinnost a vytříbenost s tou nejluxusnější úrovní síly a točivého momentu. Díky 608 koní a 900 Nm dosahuje Bentayga zrychlení z 0 na 100 km/h pouhých 4,1 sekundy. S maximální rychlostí 301 km/h je to nejrychlejším SUV světa.

Vzhledem k velmi komplexnímu a ručnímu provedení luxusních prvků interiéru bude model Bentayga Mulliner vyroben ve velmi omezeném počtu kusů. Novou vlajkovou loď firmy si bude možné objednávat od jara 2017 i v České republice.

Speciální a jedinečné provedení SUV Bentayga Mulliner je tento týden vystaveno na stánku Bentley na autosalonu v Ženevě. Může se pochlubit jedinečnou ručně vyráběnou kombinovanou intarzií na předním obkladovém panelu znázorňující horský masiv Monte Rosa.

Úžasná karoserie od Mullineru

Bentayga Mulliner je nejúžasněji vybavené luxusní SUV, které kdy bylo vytvořeno. Osloví zákazníky požadující od vozu jen ty nejlepší výkony s co nejvyšším komfortem.

Tento nový model poprvé představuje mimořádně atraktivní volitelnou karoserii Duo Tone provedenou ve dvou odstínech. Elegantního výsledku bylo dosaženo ideální volbou místa přechodu barev, díky němuž vzniká dojem, že kabina a kapota se vznášejí. Předěl také zdůrazňuje svalnatě formované proporce a sílu, kterou je model Bentayga znám. Karoserie v laku dvou barev bude dostupná u všech verzí modelu Bentayga od dubna.

Exteriér vozu dále vylepšují sedmipaprsková kola Mulliner 22″ Paragon s plovoucími středy a jedinečným symbolem na vnější straně Tato kola jsou nově již ve standardu k dispozici v barvě té části dvoubarevné karoserie, která je položena níže, a do dálky zářící chromované mřížky ve spodní části nárazníku.

Úžasný ručně vyráběný interiér

Uvnitř verze Mulliner se snoubí tradiční a moderní automobilový design. Nové dělené barevné řešení interiéru z dílny Mulliner – s předními a zadními sedadly v kůži odlišných barev, které nabízíme v sedmi doporučených barevných kombinacích – ideálně doplňuje volitelnou možnost karoserie ve dvou barvách, Duo Tone. Ručně prošívaná kůže je zdobena jedinečnou výšivkou Mulliner a kontrastním prošíváním.

Zakázkové prvky z dílny Mulliner zahrnují nový chladič na šampaňské v zadní části kabiny, jehož součástí je nasvícený chladicí box a zakázkové flétny z broušeného skla značky Cumbria Crystal. Vše je nenápadně integrováno do velkoryse řešené zadní středové konzole.

Exkluzivně pro model Bentayga Mulliner se zavádí kořenicová ořechová dýha vzoru Ombré. Černá barva dřeva jedinečným způsobem přechází do ořechové kořenice spolu s tím, jak se dýhový pás vine kolem celého interiéru. I standardní panel ve středové konzole je nahrazen speciálním dýhovaným panelem.

Za tmy pak k luxusní atmosféře přispívá náladové osvětlení s možností volit ze šesti nálad, podsvícené prahové nášlapy Mulliner a uvítací LED osvětlení Bentley. Bentayga Mulliner majitelům nabízí i možnost vytvořit si vlastní náladu, a to díky funkci „My Mood“, která uživatelům umožňuje vybírat z 15 různých barev a upravovat přitom jas osvětlení dveří, loketních opěrek a prostoru pro nohy.

Luxusní audio systém, pohodlí a užitná hodnota

Audio systém Naim for Bentley, který je použit v modelu Bentayga Mulliner, je nejvýkonnějším vysoce kvalitním audio systémem ve své třídě. Zahrnuje dvacet reproduktorů v kombinaci s 1 950 wattovým 21 kanálovým zesilovačem.

Příjemná je také dálkově ovládaná funkce Parking Heater, která umožňuje vyhřívání nebo chlazení interiéru vozu při vypnutém motoru, nebo elektricky ovládané rolety na zadní okénka či dvojitá stínítka nad předními sedadly pro ty, kdo si objednají specifikaci Sunshine.

Specifikace Touring a City pak doplňují kompletní seznam standardních asistenčních prvků a nabízejí mimo jiné parkovacího asistenta, asistenta pro sledování jízdního pruhu, adaptivní tempomat, asistenta sledujícího okolní provoz, noční vidění a průhledový displej.

Bentayga Mulliner se může pochlubit také Bentley Dynamic Ride – první elektronicky aktivovanou stabilizační technologií na světě, která využívá nedostižný systém 48V. Tento systém při zatáčení průběžně vyrovnává podélně působící síly naklánějící vozidlo, a zajišťuje tak maximální kontakt pneumatiky s jízdním povrchem. Stabilita kabiny vozu, jízdní pohodlí a držení vozu jsou tak na nejvyšší úrovni v dané třídě.

Pro vlajkovou loď Bentayga lze také doobjednat exkluzivní piknikový koš Linley Hamper by Mulliner. Je vybaven chladničkou, na zakázku vyráběnými příbory z jemného porcelánu Linley, nádobím a skleničkami z broušeného skla a úložným prostorem na suché potraviny. Pro větší pohodlí při pobytu pod širým nebem jej lze rozložit a jeho části využít k sezení.

Další úžasnou možností jsou na zakázku vyráběné mechanické hodiny Mulliner Tourbillon by Breitling. Ten nejsložitější z hodinových strojků, Mulliner Tourbillon je složen ze 196 jednotlivých dílů. Pravidelně ho automaticky natahuje precizní mechanismus umístěný ve voze. Tento umělecký kousek se vyrábí z ryzího zlata (zákazník má volbu mezi žlutým, bílým či růžovým zlatem) s ciferníkem z perleti nebo černého ebenového dřeva vyzdobeným osmi diamanty místo číslic.

Mulliner – krása na zakázku

Úkolem Mulliner (oddělení Bentley pro zakázkové úpravy) je reagovat na individuální potřeby zákazníků a ve vozech Bentayga Mulliner vytvářet další zakázkové prvky.

Zkušený tým složený z konstruktérů a designérů firmy v Crewe se pyšní dlouhodobou historií naplňování tužeb a požadavků nejnáročnějších zákazníků Bentley z celého světa.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru