Bentley končí s legendárním motorem W12. Zaměstnance přeškolí na elektromobilitu

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Bentley - 23. 2. 2023


Automobilový svět, tak, jak ho známe, pomalu končí. Pro jedny je to dobrá zpráva, protože se těší na nové technologie. Pro další je to důvod k obavám a smutku. Ten nejspíš vyvolá i zpráva, kterou před nedávnem vypustila luxusní automobilka Bentley. Ta se totiž oficiálně louží s výkonným motorem W12.

Důvodem pro zrušení této 6litrové jednotky se dvěma turbodmychadly je nastupující elektrifikace portfolia značky. A do těchto plánů výkonný benzinový agregát prostě nezapadá. A to přesto, že k Bentley patří už od roku 2003. Pravidelně byl inovován, přičemž nejmodernější verze byla představena v roce 2015 v tehdy novém SUV Bentayga. Bentley má v plánu výrobu tohoto motoru ukončit na jaře 2024, dodnes pak těchto motorů vyprodukovalo více než 100 000.

Nejde ale jen o zrušení jednoho motoru. „Naše cesta k udržitelné luxusní mobilitě znamená změny ve všech oblastech Bentley Motors. Když jsme v roce 2003 W12 poprvé uvedli na trh, věděli jsme, že máme výkonný motor, který požene naše modely vpřed. Ovšem v této době, tedy o 20 let později, je na čase ho vyřadit. Čekají nás kroky směrem k elektrifikaci,“ řekl generální ředitel Bentley Adrian Hallmark. Vysvětlil také, že automobilka má za cíl přeškolit 30 specialistů, kteří ručně montují a testují každý vyrobený W12 v továrně v Crewe směrem k elektromobilitě. Žádné propouštění by se tedy kvůli rušení legendárního modelu konat nemělo.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru