bentley-bentayga-macallan (1)

Bentley dalo vzniknout jedinečnému modelu Bentayga, určeném pro slavnou palírnu whiskey The Macallan

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley -  7. 8. 2021


Jakkoliv zní spojení luxusních aut a luxusního alkoholu svým způsobem nepatřičně, není tak neobvyklé. Před časem představil Aston Martin svou vlastní edici jemné whiskey a tohoto vybraného alkoholického nápoje se týká také nová speciální verze modelu Bentley Bentayga.

Bentley se totiž rozhodlo spolupracovat se slavným Easter Elchies House, tedy domovinou legendární whiskey The Macallan. Nic moc lepšího už si ve světě whiskey pořídit nemůžete a pokud se někdy stanete VIP klientem této palírny a pojedete na návštěvu právě do Easter Elchies House, svezou vás vpravdě jedinečnou Bentaygou.

Přečtěte si také:  Jsou situace, kdy ani povinné ručení viníkovi nehody nepomůže. Pozor na ně

Její design je inspirován jak samotným nápojem, tak místem, kde vzniká a přírodou kolem. Skotsko je známé pro svá blata a lesy a právě proto dostala Bentayga tmavě zelný lak karoserie. Většina jejích doplňků je černá, jen kola kombinují černou a leskle chromovou. Mají průměr 22 palců a jsou z dílny Mulliner.

Kdyby James Bond pil whisky, byla by to tato. Vznikla ve spolupráci s Aston Martinem a stojí majlant

Interiér auta je čalouněn kombinací černé a tmavě zelené kůže, nechybí ani obložení z dýhy. Mimochodem, barva dřeva má odpovídat barvě skotské The Macallan, která připomíná jantar. Sedadla pak byla na vrchní části opěradel označena logem palírny Easter Elchies House, včetně data 1824, což je rok, ve kterém slavná whiskey vznikla. Další loga palírny jsou na dřevěném obložení před spolujezdcem, ale i u bočních prahů. Třešničkou pak je LED světlo, které po otevření dveří promítne logo palírny na silnici.

Palírna dostala k dispozici hybridní verzi luxusního SUV, které jen na elektřinu ujede až 50 kilometrů. Kromě elektromotoru je poháněno šestiválcem o objemu tří litrů, jehož výkon je 450 koní. Palírna se pak zavázala, že dobíjení auta bude probíhat výhradně 100% obnovitelnou elektřinou získanou z tamní větrné elektrárny. Bentley pak plánuje palírně v podobném duchu připravit ještě také model Flying Spur.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *