Bentley-Continental-GT-duha-1 (3)

Bentley dalo vzniknout duhovému Continentalu GT. Návrh pochází od malého dítěte

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bentley - 17. 7. 2020


Každoročně se v červnu a červenci po celém světě konají akce na podporu LGBT komunity. Letošní britský průvod proběhne 25. července a zúčastní se ho i Bentley s velmi specificky polepeným Continentalem GT Convertible.

Jistě víte, že specifickým symbolem pro LGBT komunitu (komunita leseb, gayů, bisexuálů a transgender lidí) je duha. A aniž by to tak mělo Bentley původně v úmyslu, nakonec je Continental GT právě duhový. Nejde ovšem o nějaký promyšlený tah marketingového oddělení. Během koronavirové krize vyhlásila automobilka soutěž pro své zaměstnance a jejich rodiny, v níž měli za úkol navrhnout nějaký zajímavý a neotřelý polep na auto. Vítězem se stal pětiletá Eleanor, dcera jednoho ze zaměstnanců, podle níž je pro Bentley ideálním designem právě duha.

A když už vyhrál tento návrh, rozhodl se ho Bentley realizovat a dát tak najevo svou podporu komunitě LGBT. Podle britského výrobce luxusních automobilů má totiž s touto komunitou mnoho společného. Jde hlavně o hrdost na rozmanitost svých kolegů v Crewe a po celém světě, nebo naději a vděčnost za to, jak se zaměstnanci, ale i sama automobilka poprali s koronavirovou krizí.

Astrid Fontaine, šéfová oddělení digitalizace a členka představenstva k tomu řekla: „Příležitost vytvořit první duhový vůz jsme si nemohli nechat ujít. Vždyť duha není jen symbolem pro LGBT komunitu, ale také pro individualitu.“

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru