Bentley Continental a Flying Spur: ještě luxusnější a sportovnější

Autor: Pavel Srp - 26. 2. 2014


Bentley představuje zdokonalené modely Bentley Continental a Flying Spur. Nové možnosti výbavy pro modely Continental gradují úpravami vzhledu, výkonu, točivého momentu a výkonnosti vrcholného modelu Continental GT Speed. K dispozici je nyní také luxusní sedan Flying Spur ve spojení s výkonným a přitom úsporným motorem Bentley 4,0 l V8 s dvojitým přeplňováním. Modely budou představeny na autosalonu v Ženevě 4. března 2014.

Více výkonu a stylu pro Continental GT Speed

Schopnosti vrcholného Grand Toureru značky Bentley – typu Continental GT Speed – se v roce 2014 posunují a nabízejí dynamiku supersportovních vozů spojenou s bezkonkurenčním komfortem.

Kultovní motor Bentley W12 s dvojicí turbodmychadel a objemem 6,0 l nyní disponuje zvýšeným výkonem 467 kW/635 koní a točivým momentem 820 Nm. Nový Bentley GT Speed je schopen dosáhnout nejvyšší rychlosti 331 km/h, otevřená verze má tuto hodnotu na 327 km/h – tím je provedení GT Speed nejrychlejším sériovým vozem Bentley všech dob. Provedení Speed se specifickým tužším naladěním podvozku je připraveno své posádce nabídnout nejvyšší možnou míru dynamiky při cestování ve vrcholném luxusu.

Zvýšená výkonnost vrcholného modelu řady Continental je doplněna výraznějším designem. Spodní část předního nárazníku je nyní ostřejší, upravené jsou boční prahy a na zádi je použitý elegantní difuzor – všechny tyto prvky jsou vůbec poprvé lakované v barvě karoserie. Ještě osobitější vzhled nového GT Speed je dán i zatmavenými světlomety, zadními svítilnami a detaily na 21palcových kolech Speed. Modifikace vnějšího vzhledu zakončují červené brzdové třmeny, stejně tak jako stylový nápis „Speed“ umístěný na předních blatnících. Připravena je také pro verze Speed vyčleněná červená barva Candy Red.

Také uvnitř modelu GT Speed je připraveno mnoho změn. Speciálně pro verze Speed je navrženo barevné rozdělení interiéru. Hlavní barvou vnitřního prostoru je černá, doplněná akcentními proužky v kontrastní barvě, jež jsou použité na dveřích, konzoli mezi zadními sedadly, kolem středového panelu, v oblasti středového tunelu a na řadicí páce. Na vybraných místech je použité kontrastní prošívání, na přání a za příplatek je připraveno i kontrastní prošívání sedadel a dveří ve tvaru kosočtverců. V předních hlavových opěrkách jsou vyšitá loga Speed, stejný nápis zdobí také přístrojovou desku v oblasti před spolujezdcem.

Posílený luxus v rodině modelů Continental pro rok 2014

Kromě představení nových modelů Speed se v roce 2014 dočkají zdokonalení také ostatní modely rodiny Continental. Kromě prvků, které lze volit zcela individuálně podle vlastního vkusu, je nyní připraveno sedm následujících paketů výbavy:

  • Premier Specification: obohatí interiér modelu Continental špičkovými technologiemi a komfortem. Jeho součástí jsou ventilovaná a masážní sedadla, prémiový audiosystém Naim, zadní kamera, dvojice loketních opěrek a doplňkový klíček Valet Key pro hotelovou službu (neumožňuje přístup do zavazadlového prostoru a schránky).
  • Style Specification: nabízí to nejlepší z umění značky Bentley zaměřeného na ruční zpracování interiéru. V celém interiéru je samozřejmostí kontrastní šití se švy krytými kůží. Mimořádný důraz na detail je jasně patrný z křížového prošívání, které vzniká během 37 hodin ruční práce a z více než 600 metrů švů.
  • GT Classic Specification: je připraven pro modely GT W12 a zvýrazňuje tradiční designérské prvky, mezi které patří leskle chromované provedení masky chladiče, dřevěné výplně použité na dveřích a bocích vzadu, stejně tak jako ručně vyráběná úložná schránka na středové konzole.
  • All-Seasons Specification: dodává ještě více komfortu při jízdě se staženou střechou během chladných dní. Součástí paketu je vyhřívání krku, vyjímatelná větrná clona a vyhřívaný volant.
  • Mulliner Driving Specification: paket, připravený pro všechny modely Continental, přináší extra dávku sportovnosti. Jeho součástí je kosočtvercové prošívání na sedadlech a dveřích, zdrsněný volič převodovky, odvrtávané hliníkové pedály a víčka hrdla palivové nádrže a oleje na motoru v provedení „Jewel“.
  • GT V8 S Sport Specification: součástí jsou karbon-keramické brzdy s červeně lakovanými třmeny, sportovní výfuková soustava a výplně interiéru z karbonu.
  • Classic Mulliner Styling Specification: je připraven pro modely W12 a Speed. Podtrhuje eleganci modelu Continental pomocí karbonové spodní lišty předního nárazníku, bočních prahů a zadního difuzoru.

Dodávky nových modelů Continental budou zahájeny v létě.

Uvedení nejlepší luxusní limuzíny světa

Pro Bentley Flying Spur je nyní připraven nový osmiválcový motor, který zákazníkům dodává novou podobu této luxusní limuzíny. Osmiválcové provedení doplňuje stávající verzi W12 a je další možností, jak se nechat hýčkat dokonalým řemeslným zpracováním, propracovaností a nejmodernějšími technologiemi. Flying Spur V8 osloví pro značku Bentley nové zákazníky, kteří chtějí postoupit výše ze svých aktuálních limuzín prestižních značek.

Osvědčený osmiválec Bentley s objemem 4,0 litru a dvojicí turbodmychadel disponuje výkonem 373 kW/507 koní a točivým momentem 660 Nm. Flying Spur V8 s ním na 100 km/h zrychlí během 5,2 s a dosáhne nejvyšší rychlosti 295 km/h. Zásluhou hospodárnosti nového motoru, který je kromě jiného vybaven i systémem vypínání válců a rekuperací elektrické energie, je samozřejmostí dojezd 520 km.

Stejně jako je tomu u modelu W12, také Flying Spur V8 je vybaven osmistupňovou samočinnou převodovkou ZF a pohonem všech kol, který je zárukou prvotřídní trakce za všech podmínek na silnici a za každého počasí. Elektronicky řízený, vzduchem odpružený podvozek modelu Flying Spur V8 je připraven dokonale izolovat a absorbovat neduhy vozovky, a zajistit tak výjimečný komfort cestování.

Flying Spur V8 se od provedení W12 liší jen v detailech. Jde například o koncovky výfuku, které svým tvarem připomínají položené číslo osm. Osmiválcový motor prozrazuje také červené pozadí loga Bentley. Otvory v předním nárazníku jsou vyplněné černými mřížkami.

Flying Spur V8 je zásluhou nejmodernějších technologií na palubě připraven stát se ideálním místem pro relaxaci nebo práci. Po stisku tlačítka se z centrálního prostoru s dřevěným dekorem vysune dotykový displej, s jehož pomocí lze pohodlně ovládat například klimatizaci nebo zábavní systémy. Na přání je k dispozici výbava Multimedia Specification, která do zadní části přináší multimediální systém.

Standardní provedení Fyling Spur V8 je tvořeno jednobarevným interiérem, výplněmi z eukalyptového dřeva, jednodílným zadním sedadlem určeným pro tři osoby, jednoduchou loketní opěrkou u předních sedadel a 19palcovými koly Classic. Na výběr je jedna ze sedmi barev karoserie a čtveřice barevných provedení vnitřního prostoru.

Pro zákazníky, kteří si chtějí svůj Flying Spur V8 dále zatraktivnit, je připraveno provedení Mulliner. Mulliner Driving Specification přidává kosočtvercové prošívání, zdrsněný volič převodovky, odvrtávané hliníkové pedály, kožené čalounění stropu, víčka nádrže a doplňování oleje v provedení „Jewel“ a vytlačená loga Bentley na všech hlavových opěrkách. Standardem jsou v tomto případě i 20palcová kola z hliníkové slitiny a provedení sedadel 4+1 s plně nastavitelnými s bederní opěrkou a vyhříváním. Standardní nabídka dekoračních lišt je rozšířena o tmavé provedení dřeva ořechu Dark Stained Burr Walnut a lesklý černý klavírní lak. V nabídce je také ne méně než 17 různých barevných odstínů kůží a čtveřice doplňkových dvoubarevných provedení interiéru.

Dodávky nového modelu Flying Spur V8 začnou na jaře 2014.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru