Bentley Bentayga a Dacia Duster v terénu – kdo bude lepší? – video

Autor: Pavel Srp - 29. 12. 2016


Jak to dopadne, když vezmete vlastně jednu z nejlevnějších čtyřkolek a aktuálně to nejdražší SUV a s oběma z nich zajedete mimo silnici do terénu? Obstojí Dacia Duster proti Bentley Bentayga a nebo ho zesměšní?

Dacia Duster je poměrně schopným autem nejen na silnici, ale i mimo ni. Bentley Bentayga by mělo být také, ale obávám se, že většina jeho majitelů s ním ze silnice nesjede. Navíc za jedno Bentley Bentyga byste si mohli pořídit více než dvě desítky těchto Dacií…

Redaktoři francouzského Auto Moto Magazine se přesně do takového srovnání pustili a obě auta vzala do poměrně slušného terénu. Video není úplně vážné, ale ukáže nám čtyři disciplíny, ve kterých auta porovná. V té první půjde o schopnost projet terénem, hlavně lesem. Tady samozřejmě vyhraje Duster, je menší, lehčí obratnější. Druhá disciplína je naopak jednoznačným vítězstvím Bentaygy, jde o zkoušku dynamiky. Třetí zkouška zavede obě auta do rozbláceného pole, ale tady suverénně nezvítězí ani jedno z aut, skóre je tedy 2:2. Rozřešit to tak bude muset čtvrtá disciplína. Ale ani ta to neukáže, protože není soutěžní. Oba řidiči si auta vymění a něco nám o nich poví.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru