BBR GTi Mazda MX-5 Turbo: 270 koní na „zadku“

Autor: Anina Russová - 6. 12. 2013


Z nějakého důvodu je u nás Mazda MX-5 (v Americe Miata) tak nějak přehlížená. A když už si někdo tohle auto pořídí, bývá často terčem vtipů. Těžko říct, proč tomu tak je. Vždyť MX-5 je hravé malé auto, které v sobě ukrývá velký potenciál. Navíc, upřímně, kdo z nás si ji ve hře Need For Speed nevybral jako svůj závodní vůz? :)

A právě ten již zmíněný potenciál se rozhodli naplno ukázat technici z britské tuningové společnosti BBR GTi. Jako základ posloužila Mazda MX-5 s dvoulitrovým motorem. Díky nemalým zásahům se výkon téhle Miaty vyšplhal až na 270 koní a točivý moment na 307 Nm. A jak že se k těmto číslům dopracovali? Tím hlavním je instalace turbodmychadla. Do motorového prostoru se nastěhovalo turbo Garett GT25, které doplňuje na zakázku vyrobené nerezové výfukové potrubí, spojka od Exedy, nový intercooler, brzdy, podvozek a vše pak završuje zcela nové mapy řídící jednotky.

Díky všem těm úpravám dokáže tohle auto zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a maximální rychlost je 241 km/h. Společnost BBR GTi svým zákazníkům nabídne pouze 100 kusů téhle upravené hračky a to za cenu 29 995 liber, tedy zhruba necelý 1 milion korun. A to není vůbec žádná přehnaná cifra, když si vezmete, co za to dostanete!

-AR-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru