BattleDrift: Lamborghini Murcielago vs. Ford Mustang RTR – video

Autor: Jan Karlík - 18. 12. 2015


Kombinace matného černého laku a výrazných zelených doplňků nás za ta léta naučila, že se máme pohodlně usadit, zesílit reproduktory a užít si výbornou automobilovou show. Monster Energy se zase ukázali a tentokrát vypustili na světlo světa famózně natočené a sestříhané video driftařské bitvy mezi Lamborghini Murcielago, který řídí Daigo Saito, a Mustangem RTR Vaughna Gittina mladšího.

Battledrift 1

Místem natáčení se stalo Niigata v Japonsku, kde je opuštěná vesnička postavená v ruském stylu. Dříve se jednalo o zábavní park, ale v současné době je už přes 20 let opuštěný a mimo provoz. A tak si produkční řekli, proč do něj trochu té zábavy zase nepřivést. Podařilo se! Výběr hlavních hvězd byla tak trochu sázka na jistotu. Daigo Saito je hvězdou driftu v rodném Japonsku, na svém kontě má výhry v šampionátu Formula D v roce 2012 and D1 Grand Prix v roce 2008. Gittin Jr. působí naopak v USA a zde dominuje sérii D1 GP.

Kdo naživo viděl Lamborghini Murcielago, musí sbírat čelist ze země. Při velikosti vozu je až neskutečné s jakou přesností a nenuceností vodí Saito své Lambo po úzké trati a mezi překážkami. Samozřejmě se nejedná o sériový vůz, kromě brutálního bodykitu od Liberty Walk má samozřejmě nainstalovanou hydraulickou ruční brzdu a co víc, během úprav přišlo Lamborghini o náhon přední nápravy :-) Jeho 6,2litrový dvanáctiválec navíc dostal upgrade na 650 koní! Naproti tomu Mustang s přídomkem RTR dává z pětilitrového osmiválce krásných 550 koní. Teď už se jen pohodlně usaďte a užijte si tu jízdu!

 

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek