https://auto-mania.cz/prazane-chteji-lepsi-podminky-pro-zivot-v-hlavnim-meste-nejvice-je-trapi-dopravni-kolony-malo-parkovacich-mist-a-nedostupnost-bydleni/

Barrandovský most bude znovu otevřen už příští týden. V části bude zavedena vyšší maximální rychlost

Autor: Anina Russová - Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy - Foto: TSK Praha - 13. 10. 2022


Pražský náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) oznámil, že koncem tohoto týdne budou finišovat rozsáhlé opravy Barrandovského mostu. Do nedělní noci budou hotové všechny vrstvy vozovky a upraveno i dopravní značení. To umožní v jednom z jízdních pruhů vyšší maximální povolenou rychlost.

První část několikaleté rekonstrukce začala 16. května a původně měla skončit už na začátku září. Jak se ale následně ukázalo, projektová dokumentace mostu vůbec nesouhlasila s realitou, a tak bylo nutné měnit plán, a tedy i délku trvání oprav. Definitivní konec rekonstrukce byl ohlášen na 17. října, přičemž most bude plně průjezdný v pondělí 18. října.

Přečtěte si také:  Magistrát chce zvýšit rychlost na Barrandovském mostě, ale jen v jednom jízdním pruhu

V rámci rekonstrukce bylo rozhodnuto, že v jednom jízdním pruhu bude zvýšena rychlost na 80 km/h. Z tohoto důvodu bude na místě také výrazně změněno dopravní značení. Dle TSK bude levý jízdní pruh určen výhradně pro ty, kteří most přejedou a následně budou pokračovat dál na Jižní Spojku a pak třeba ba D1. Je třeba počítat s tím, že z tohoto pruhu dle značení nebude možné odbočit do Modřan, a právě v tomto pruhu bude zvýšena rychlost. V ostatních pruzích bude dále povoleno maximálně 50 km/h. Cílem tohoto kroku je lepší průjezdnost místem a zamezení kolonám. Nicméně dá se počítat, že řidiči budou na místě zmatkovat a minimálně v prvních dnech bude průjezdnost naopak horší.

Adam Scheinherr pak na svém facebooku napsal: „Rekonstrukce se sice o něco protáhla, ale díky změně použité technologie jsme most vylepšili. Vysokopevnostním betonem jsme prodloužili životnost o desítky let, zvýšili zatížitelnost a zlepšili voděodolnost.“

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek