Opel-Insignia-Country-Tourer- (4)

Opel Insignia se svým vyspělým pohonem všech kol Twinster vybojoval titul Automobil roku s pohonem všech kol 2019 (All-Wheel Drive Car Of The Year 2019). Čtenáři německého měsíčníku Auto Bild Allrad zvolili vlajkovou loď automobilky Opel vítězem kategorie automobilů do 40 000 €. Opel Insignia zopakoval úspěch kompaktního bestselleru v SUV segmentu Opelu Mokka, který byl v minulosti dvakrát za sebou zvolený za automobilem roku s pohonem všech kol.

„Děkujeme dobře informovaným čtenářům magazínu Auto Bild Allrad za jejich ocenění,“ říká Christina Herzog, marketingová ředitelka automobilky Opel odpovědná za německý trh při slavnostním přebírání ocenění v Berlíně. „Náš Opel Insignia umožňuje aktivní jízdu a poskytuje nejvyšší bezpečnost především díky s vyspělému systému pohonu všech kol. Tento prestižní titul potvrzuje, že čtenáři a zákazníci to vidí stejně.“

Opel-Insignia 4WD-car-of-the-year-Christina-Herzog R
Christina Herzog, marketingová ředitelka automobilky Opel odpovědná za německý trh

Modely Opel Insignia – kterých se už prodalo více než milion – představuje skvělou volbu pro rodiny i pro fleetové zákazníky. Aktuální generaci modelového řady Insignia tvoří limuzína Grand Sport, kombi Insignia Sports Tourer, kombi se zvýšenou světlou výškou a pohonem všech kol Insignia Country Tourer a špičkový sportovně laděný model Insignia GSi.

Sportovní podvozek Insignie GSi dovoluje mimořádně dynamickou jízdu. To je zásluha vynikající trakce, kterou garantuje vyspělý systém pohonu všech kol s funkcí vektorování točivého momentu. Tradiční diferenciál zadní nápravy je nahrazen dvojicí elektronicky ovládaných multilamelových spojek, které bleskurychle rozdělují točivý moment na zadní kola podle momentální jízdní situace.

Anketa „All-Wheel Drive Car Of The Year“ organizovaná skupinou Auto Bild hodnotí 10 kategorií vozidel. Odborníci sestaví seznam modelů, pro které potom hlasují čtenáři. Každý respondent má jeden hlas pro každou kategorii, hlasuje po internetu na stránkách www.autobild.de. O vítězi každé kategorie tak rozhodují pouze hlasy čtenářů.

Opel-Insignia-Country-Tourer- (1)