Autobusák přehlédl policisty zasahující u nehody. Minul je jen o kousek a ujel

Od Anina Russová | Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR - 1. 6. 2022 0

Zákon o provozu na pozemních komunikacích ukládá řidičům povinnost věnovat se plně řízení vozidla a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích. Všechno popsané v té jedné tak důležité větě ale zcela ignoroval zahraniční řidič autobusu, který přehlédl policejní auto pod majáky, které stálo u dopravní nehody auta se zvěří. Stačilo málo a byl z toho pořádný malér.

K té naprosto nepochopitelné situaci došlo v pátek 27. května před 11 hodinou večerní, když dálniční policisté řešili nehodu auta se zvěří. Ta se stala na 34. kilometru dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Než na místo dorazili pracovníci ŘSD, kteří by jej označili velkou světelnou šipkou, postarali se o dobrou viditelnost nehody sami policisté.

Přečtěte si také:  Důchodkyně měla kvůli zdravotnímu stavu zákaz řídit. Přesto sedla za volant, bourala a od nehody ujela

Nejen, že aktivovali majáky policejní auta, ale na silnici rozestavěli také světelné puky a kužely. A k tomu všemu řidiče usměrňovali osobně a v reflexním oblečení. Jeden by si myslel, že jsou taková opatření dostatečná, ukázalo se ale, že nikoliv.

Vše totiž přehlédl řidič zahraničního autobusu, který projel kolem nehody tak těsně, že jak policejní auto, tak odstavený nabouraný vůz málem smetl. Policisté před ním museli dokonce uskočit. „Řidič přitom poškodil přenosné světelné zařízení a kužely. Navíc z místa nehody ujel, aniž by zastavil,“ řekl krajský tiskový policejní mluvčí Libor Hejtman.

Přečtěte si také:  Toyota stvořila monstrum. Plně autonomní Supra driftuje s naprostou přesností a bez zásahu řidiče

Policisté po řidiči autobusu pátrají a uvítali by pomoc ostatních řidičů. „V této souvislosti se obracíme na řidiče, kteří v dané době projížděli místem dopravní nehody a mohli by mít kamerové záznamy nebo poznatky k zahraničnímu autobusu nebo jeho řidiči, aby se přihlásili na linku 158,“ řekl Hejtman.