Auto se zamklo a uvnitř uvěznilo malé dítě. Ven ho odstávali policisté

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 2. 7. 2020


Hodně nepříjemnou situaci zažil v úterý mladý pár v Brně. Na pomoc si musel zavolat policii, protože se jim z nějakého důvodu zamklo auto, v němž v tu chvíli bylo jejich malé dítě. A protože venku bylo velké teplo a samotným se jim auto nepodařilo otevřít, nechali to právě na policistech. Ti si po příjezdu všimli, že i těch pár minut v autě dítěti nedělá očividně vůbec dobře. Nebylo nač čekat. Policisté rozbili okno auta, díky čemuž se dostali do interiéru, a malé dítko mohlo být odneseno na čerstvý vzduch.

Každoročně upozorňují policisté i městští strážníci (nejen) z celé České republiky na to, že během horkých letních dnů není možné v žádném případě v autech nechávat děti nebo zvířata. Stačí pár minut a z interiéru auta, i když jsou pootevřená okna, se stává rozpálená pec. V té dětský i zvířecí organismus nemá šanci moc dlouho vydržet.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

Přesto ale každý rok policisté řeší několik případů, kdy se malé dítě nebo pes v autě skoro uvaří. Petr Vala, tiskový mluvčí brněnské policie k tomu dodává: „Nemusí venku přímo vládnout tropy, aby opuštěnému dítěti hrozil kolaps. Uvnitř hermeticky uzavřeného vozu totiž teplota velmi rychle stoupá, přičemž může dosahovat až k 65 stupňům Celsia. Poměrně rychle tak může dojít k přehřátí organismu, což může být pro ratolest fatální. V nejhorších případech totiž dochází k trvalému poškození zdraví, či dokonce i k úmrtí. Vždy tak mějte na paměti, že děti uvnitř žhnoucí pece nesmírně trpí. Nikdy je proto nenechávejte samotné uvnitř rozpálených aut.“

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek