mercedes-benz-190-e-w201-cabrio-rendering-64868_1

Auta, která se nikdy nevyráběla: Mercedes-Benz 190 E kabriolet (W201)

Autor: Pavel Srp - 14. 8. 2013


Pojďme se podívat na další ze seriálu aut, která se nikdy nedostala do sériové výroby. Zatím jsme tu měli díly dva, oba dva byly bez střechy (BMW M5 Cabrio a SEAT Cordoba Cabrio) a nejinak tomu bude i v tom dnešním, třetím. V tom se totiž budeme věnovat Mercedesu-Benz 190 E (W201) – i když ten na rozdíl od aut z prvních dvou dílů nevznikl ani jako prototyp.

V případě modelu 190E šlo o přímého konkurenta pro BMW řady 3, typ E30, které se vyrábělo takřka ve všech možných karosářských variantách – sedan, kombi, kupé i kabriolet. Mercedes-Benz 190E, jemuž se přezdívalo Baby-Benz a minulý rok oslavil již třicáté narozeniny, se však vyráběl jen ve verzi sedan. Chybělo i praktické kombi.

the-mercedes-benz-190-e-w201-cabrio-that-never-existed_1

Malajský počítačový designér Teophilus Chin se rozhodl, že je škoda, že takový model světlo světa nikdy nespatřil a rozhodl se ho postavit alespoň na displeji počítače. Myslím, že se mu to celkem povedlo a auto vypadá, jako by to byl běžně vyráběný model. Jako základ navíc použil vrcholné provedení 2,5 16V, které stálo proti BMW M3.

Podle mě je škoda, že z dílem automobilky nikdy nic podobného nevyjelo. Hranaté karoserie osmdesátých let prostě mají neodolatelné kouzlo…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru