Australská policie vsadila na BMW. Dálniční piráty bude stíhat v BMW M3 Competition

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Victoria Police Highway Patrol - 16. 12. 2021


Je nesmírně zajímavé sledovat, jaká policejní auta jezdí v zahraničí. Pokud pomineme dubajskou policii, to je případ sám pro sebe, tak mívají policisté často poměrně zajímavá auta. Především ti dálniční. Zatímco naši policisté budou jezdit v pětkových BMW, v zahraničí nejsou výjimkou supersporty nebo sportovní auta. Důkazem budiž nejnovější přírůstek do australského dálničního sboru. Řidiči tam snadno mohou ve zpětném zrcátku vidět velké ledvinky zatraceně ostrého BMW M3 Competition.

Tohle BMW bylo jedno z prvních, které vyjelo s velkými ledvinkami. Kvůli nim se ale často zapomíná mluvit o tom, jak zajímavé a dobré je. Ostatně, kdyby nebylo, jen těžko by si jej policisté pořídili. Jak už to tak u policejních sborů bývá, nový přírůstek do motoristické rodiny dostal typické policejní polepy, majáky i sirénu. Nechybí veškeré policejní vybavení, včetně počítače s přístupem do databáze občanů a řidičů.

A co tedy vlastně policisté dostali do ruky? Parádních 510 koní, které na všechna kola pomocí systému M xDrive posílá řadový zážehový šestiválec se dvěma turbodmychadly, který zvládne z klidu na 100 km/h vystřelit za 3,5 sekundy. Základní cena na českém trhu startuje na 2 488 200 Kč.

Nutno ale říct, že to rozhodně není první super BMW v rukou australské dálniční policie. V roce 2019 si pořídila také BMW M5 Competition a o rok dříve Test Mercedes-AMG E 43.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru