policie-BMW-5-5

Koncem října jsme vás informovali o tom, že stát, respektive Ministerstvo vnitra uzavřelo se společností Stratos Auto, jedním z prodejců značky BMW, smlouvu na dodávku nových policejních aut. Po zkouškách padla definitivní volba na BMW v provedení 540i xDrive Touring. První dodané kusy už dostaly policejní polepy.

Podle smlouvy, kterou resort vnitra s dodavatelem uzavřel, je v plánu 40 kusů v policejním provedení a 30 aut v civilním provedení. Některá auta pak budou v provedení Touring, tedy kombi. A řidiči by si na ně rozhodně měli dát dobrý pozor. Vždyť policisté dostanou k dispozici 333 koní, které na všechna kola přes osmistupňovou automatickou převodovku pošle mild-hybridní benzinový přeplňovaný šestiválec. A ten zvládne zrychlení z klidu na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy a maximální rychlost omezenou na 250 km/h.

Přečtěte si také:  Dálniční policie si na piráty posvítí v nových BMW. Některé budou zasahovat v utajení, tedy bez policejních polepů

Ze smlouvy také víme, že všechna auta budou osazena novým radarem pro měření rychlosti Soitron MOSY m*SpeedDetV. U něj je zajímavé to, že se jak laici, tak odborníci přou o tom, jestli je zaznamenatelný ani radarem. Podle všeho máme pro všechny, kteří tento systém používají, dobrou zprávu. Vzhledem k tomu, že by i tento radar měl pracovat na principu odrazu vln, tedy Dopplerova jevu, měl by být pro většinu zařízení, která detekují policejní měření, detekovatelný.  

Nová policejní BMW budeme potkávat nejvíce asi na dálnicích, ale k vidění budou i na silnicích nižších tříd, stejně ale jako na různých marketingových akcích.

Přidat komentář