Milujete fast food a obzvlášť McDonald’s? Tak to by se vám líbilo v Austrálii. Tamní pobočka totiž objednávky nejen rozváží, ale pořídila si k tomu opravdu pekelně rychlý stroj. V barvách tohoto řetězce zde burgery rozváží Ferrari F430 Spider.

To obsluhuje už dvě pobočky v centru Melbourne a vzhledem k tomu, že ho pohání motor o objemu 4,3 litru s výkonem až 490 koní, místní se rozhodně nemusejí bát, že jim jídlo přijede studené. Maximální elektronicky omezená rychlost na 315 km/h už je jen něco jako třešnička na dortu.

I když to vypadá jako dokonalý reklamní tahák, realita asi bude jiná. V Austrálii se totiž platí takzvaná daň z luxusních vozidel. Ta byla zavedena už v roce 2008 a nová luxusní auta jsou tak zatížena 33 procenty. Zní to šíleně, a proto se ji majitelé firem snaží samozřejmě nějak obejít. Ve chvíli, kdy se auto objedná na firmu, daň není tak vysoká. I to bude možná důvod, proč si jeden majitel dvou poboček pořídil právě Ferrari. A jak jinak zamést stopy než ho čas od času opravdu používat jako auto na rozvážku… 🙂