Audi zvažuje ostré provedení modelu Q2: dostane motory z S3 a RS3?

Autor: Jan Karlík - 9. 6. 2016


Nejnovější a zároveň nejmenší SUV v nabídce Audi, model Q2 se ještě ani neprodává a přesto v Ingolstadtu už pilně přemýšlí, co s jeho budoucností. Není až tak velkým překvapením, že se uvažuje nad silnější a snad i sportovnější variantou toho crossoveru. Taková verze v nabídce dnešních automobilek přeci nemůže chybět!

Jako další krok se logicky jeví sportovní verze, která by podle zvyklostí značky mohla nést označení SQ2. Vzhledem k tomu, že standardní Q2 stojí na modulární platformě MQB, nebylo by pro automobilku nijak zvlášť složité vybavit ji stejnou pohonnou jednotkou, jakou disponuje Audi S3. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec TFSI má z hlediska výkonu velmi slušný potenciál a možnosti jsou opravdu široké. První zprávy hovoří o top verzi, která je schopna nabídnout výkon až 310 koní (228 kW) a točivý moment 400 Nm.

Redaktoři z britského Auto Express navíc tvrdí, že mají informaci o plánech na nejostřejší variantu RSQ2. Vzhledem ke sdílené platformě nemůže nikoho překvapit použití oturbeného pětiválce z modelu RS3, který by v tomto případě měl lehce překročit hranici 400 koní. A to je pro kompaktní crossover celkem slušná porce výkonu, nemyslíte? Zacílení na Mercedes-AMG GLA 45 asi také nikoho nepřekvapí.

Standardní verze se v prodeji objeví na podzim tohoto roku, pokud se můžeme těšit na ostřejší provedení, bude to zhruba o rok později. Přiložené fotografie jsou výplodem grafiků, nicméně jak známe současný design Audi, ať už SQ2, nebo RSQ2 bude dost pravděpodobně vypadat téměr stejně.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek