Audi SQ5 už v základní konfiguraci nabídne zajímavých 313 koní. Na autosalonu ve Frankfurtu bylo k vidění také silnější tovární provedení s názvem SQ5 Plus, které posouvá maximální výkon na hodnotu 340 koní a točivý moment se ustálil na hodnotě 700 Nm. Pokud vám ani to nestačí, tradiční koncernový úpravce ABT Sportsline přichází s řešením.

Výsledkem jejich snažení je zvýšení výkonu naftového šestiválce biturbo na výsledných 365 koní (268 kW) a 710 Nm maximálního točivého momentu. Samozřejmě došlo také ke zlepšení časové hodnoty, která je třeba ke zrychlení na 100 km/h. Úpravce zatím neuvádí přesnou hodnotu, máme se pouze těšit na zrychlení pod 5 sekund. Omezovač maximální rychlosti byl posunut na hodnotu 260 km/h. Nečekejte dlouhý výčet vyměněných dílů. ABT uvádí, že změny výkonu bylo dosaženo pouze díky zakázkovému softwaru řídící jednotky.

Jak jsme u ABT Sportsline zvyklí, část jejich pozornosti putuje také na zevnějšek vozu. Pokud to vůbec u takové krabice jde, k dispozici je sada úprav zaměřených na aerodynamiku. Nový je zadní spoiler, jiný je přední nárazník a nová je i maska chladiče.

V ceníku nově nabízejí také rozšiřovací podložky pod kola, které zvětší rozchod kol o 3 až 7 cm nebo nové odpružení, jenž SQ5 přiblíží k silnici až o 30 mm vpředu a o 35 mm vzadu. Pro upravenou SQ5 jsou k dispozici také originální hliníkové disky o velikosti 20″ a 21 palců. Úprava motoru vyjde na 4 290 € (cca 116 000 Kč).