2020 audi q2 predek

Audi Q2 projde modernizací. Dostane nové displeje a jednodušší ovládání

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Audi - 23. 2. 2024


Modelová řada Audi Q2 projde v polovině roku 2024 významnou modernizací, která zákazníkům přinese modernější a větší uživatelská rozhraní s ještě snadnějším ovládáním. Změny zahrnují také rozsáhlou technickou modernizaci informačního a zábavního systému kompaktního SUV. Všechny nové vozy Audi Q2 budou nyní dodávány s digitálním panelem sdružených přístrojů Audi virtual cockpit a 8,8“ dotykovým displejem, který bude sloužit jako hlavní ovládací jednotka systému MMI. Dosavadní otočné tlačítko přenechá své místo praktické odkládací schránce. Základní cena modelu Audi Q2 byla stanovena na 743 900 korun.

Audi své modely důsledně zdokonaluje. Oblíbené a praktické kompaktní Audi Q2 nyní obdrží informační a zábavní systém s rozsáhle modernizovanou technikou. Všechny varianty modelové řady tak budou dodávány s novým softwarem i hardwarem. Mezi novinky v sériové výbavě patří 8,8“ dotykový displej MMI s vysokým rozlišením, Audi virtual cockpit s přístroji na 12,3“ displeji a tříramenný multifunkční volant. Sériovou výbavu rozšiřuje také řada bezpečnostních prvků, například asistent pro rozpoznávání dopravních značek, asistent pro jízdu v jízdním pruhu a parkovací senzory vzadu.

Perfektní přehled: Audi virtual cockpit pro všechny verze

Všechny verze modelové řady Audi Q2 jsou nově sériově vybaveny digitálním panelem sdružených přístrojů Audi virtual cockpit. Na rozdíl od klasických kruhových přístrojů boduje zcela digitální verze brilantním zobrazením v kvalitě Full HD (1920 x 720 pixelů) a širokou škálou možností individualizace. Přístrojový panel zobrazuje klasické údaje od rychlosti jízdy až po otáčky a informace související s navigací nebo multimediálními funkcemi. Tlačítkem View na multifunkčním volantu lze přepínat mezi různými styly zobrazení. V závislosti na úrovni výbavy je na výběr několik designových motivů, například sportovní design s červenými ozdobnými prvky nebo dynamický design s protiběžnými stupnicemi.

Na přání mohou řidiči přepínat mezi dvěma základními uspořádáními displeje. Jedno uspořádání zobrazuje rychloměr a otáčkoměr ve velikosti podobné analogovým kruhovým přístrojům a do prostřední části displeje vkládá informace multimediálních a navigačních funkcí. Ve druhém uspořádání se rychloměr a otáčkoměr zmenší bez ztráty čitelnosti a téměř celou plochu displeje zabírá například navigační mapa s integrovaným plánováním trasy – pro řidiče je velká mapa mnohem lépe čitelná. Na přání je navíc k dispozici Audi virtual cockpit plus včetně zážitkových světů značky Audi. V tomto případě mají zákazníci na výběr mezi klasickým a velmi dynamickým zobrazením.

audi_q2-modernizace-2024

Intuitivní: Ovládání prostřednictvím 8,8“ dotykového displeje a hlasových povelů

Nový dotykový displej MMI, nyní s úhlopříčkou 8,8 palce, tvoří hlavní ovládací jednotku velmi moderního informačního a zábavního systému. Displej s rozlišením 1270 x 720 pixelů přesvědčí brilantním zobrazením a rychlými reakcemi. Kromě dotykového ovládání je systém kompatibilní také s novým hlasovým ovládáním, které v závislosti na výbavě rozumí i komplexním povelům nebo dotazům pronášeným hovorovým jazykem a přání dokáže přímo realizovat. Dosud známé otočné tlačítko na středové konzole se již nepoužívá a jeho místo zaujala praktická odkládací schránka.

Audi Q2 nabízí inteligentní konektivitu. Součástí sériové výbavy je MMI Radio plus, které zahrnuje přijímač digitálního rozhlasového vysílání DAB, dva vstupy USB-C s funkcí datového přenosu v přední části středové konzoly, funkce nouzového volání a některé služby Audi connect, například Remote & Control pro zjišťování některých informací o vozidle a ovládání jeho funkcí, například odemknutí dveří nebo zjištění stavu paliva v nádrži. V paketu „Příprava pro MMI Navigation“ je navíc zahrnuto rozhraní pro chytré telefony, Audi Smartphone Interface. Tento paket umožňuje zákazníkům aktivovat řadu služeb Audi connect a inteligentní navigační systém.

V největším paketu „MMI Navigation plus“ jsou obsaženy další služby Audi connect, jakými jsou navigační služby se satelitními mapami ve vysokém rozlišení, například od portálu Google. U systému MMI Navigation plus lze navigační mapu zobrazovat velkoplošně na digitálním panelu sdružených přístrojů Audi virtual cockpit, aby byla zajištěna komfortní čitelnost mapy i všech důležitých provozních údajů. Mapy uložené v systému budou aktualizovány po dobu 36 měsíců od zakoupení, a to jednou měsíčně. Paket kromě toho zahrnuje dodatečné on-line služby, například Audi informace o dopravě plus s daty o plynulosti dopravy s přesností na jednotlivé jízdní pruhy, informace o parkovacích místech na ulicích, on-line rádio a on-line rozpoznávání hudby. Systém Audi connect pracuje vždy s pevně zabudovanou kartou eSIM (embedded SIM).

2020 audi q2 zadek

Paket informačního a zábavního systému završují luxusní prvky výbavy na přání. Prémiová zvuková aparatura Sonos se 13 reproduktory a subwooferem vyniká intenzivním, dokonale čistým a podmanivým zvukem. Audi phone box naprosto jednoduchým způsobem integruje chytrý telefon včetně mnoha funkcí přímo do MMI, a kromě toho také zesiluje signál mobilních komunikačních sítí (5G/LTE), aby byla za všech okolností zajištěna nejlepší možná kvalita hovoru.

Uvedení na trh v prvním pololetí 2024, cena od 743 900 korun

Modernizované Audi Q2 bude uvedeno na trh v první polovině roku 2024. Pro Českou republiku byla stanovena základní cena na 743 900 korun včetně prodloužené záruky na 4 roky / 120 000 kilometrů. byla základní cena stanovena na 28 600 eur. Stejně jako doposud zajišťuje výrobu modelu Audi Q2 hlavní závod Ingolstadt.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru