Audi představilo nový model Q2. Stylové městské auto se bude líbit mladým

Autor: Tisková zpráva -   5. 11. 2016


Již na první pohled ukazuje Audi Q2 svaly. S širokými rameny a hranatými rysy oplývá energií a sebevědomím. Nízkou střechou a vysokou linií bočních oken připomíná kupé a jako lifestylový vůz se sportovním pojetím se přikrčuje k vozovce.

Mimořádně markantní jsou klínovité světlomety, vysoko umístěná maska chladiče Singleframe a velké otvory pro přívod vzduchu. Zádi dodává přitažlivé tvary dlouhý střešní spoiler a difuzor ve stylu ochranného panelu spodní části vozu. Za zadním víkem, které se na přání otvírá a zavírá elektricky, se rozkládá velkorysý zavazadlový prostor pro sportovní vybavení nebo velké nákupy. Praktický otvor v opěradlech zadních sedadel maximálně usnadňuje přepravu dlouhých předmětů, jako jsou například lyže.

 

Tvar je přizpůsoben funkci – rovněž v interiéru. Řidič sedí ve sportovní poloze, zároveň má však dobrý přehled, který je pro vozy SUV typický. V oblastech konektivity a informačních a zábavních systémů nabízí Q2 technologie z vyšší třídy. Pomocí na přání dodávaného touchpadu může řidič psát a měnit měřítko zobrazení mapy, zatímco cestující mohou na svém chytrém telefon, tabletu či jiném přenosném zařízení využívat připojení k internetu prostřednictvím hotspotu WLAN. Na přání svítí rychloměr a otáčkoměr na zcela digitálním panelu přístrojů Audi virtual cockpit, jehož 12,3“ displej ohromí velmi detailním, brilantním grafickým zobrazením. Head-up displej promítá nejdůležitější údaje, například navigační pokyny a rychlost jízdy, do zorného pole řidiče. A protože informací není nikdy dost, ukazují internetové služby Audi – na přání řidiče – na monitoru informačního a zábavního systému například informace o parkovacích místech, ceny paliv a aktuální zprávy. Řidič může mít k dispozici také Twitter a vybrané funkce a data z chytrého telefonu. Součástí služby je i potřebný datový paušál díky kartě SIM, která je pevně zabudovaná v Q2. Bezplatná aplikace umožňuje funkci Online Media Streaming a přenos kalendáře z chytrého telefonu na monitor uvnitř vozu. S operačními systémy iOS lze dokonce přenášet adresy oblíbených restaurací nebo hotelů přímo do navigačního systému modelu Q2.

 Podporu v kritických situacích poskytuje standardně dodávaný asistent pro nouzové brzdění. Pokud znenadání vběhne dítě na silnici nebo vpředu jedoucí vozidlo náhle začne brzdit, pak automaticky zabrzdí také Q2. Po zaškrtnutí příslušných položek v seznamu výbavy udržuje Audi Q2 automaticky bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla, přebírá krátkodobě řízení v popojíždějící koloně vozidel na dálnici při rychlosti jízdy až 65 km/h, sleduje situaci v oblasti slepého úhlu, rozpoznává dopravní značky a pomáhá řidiči při jízdě rychlostí od 60 km/h udržovat vůz ve svém jízdním pruhu. Pokud řidič na upozornění asistenta pro jízdu v jízdním pruhu nereaguje, Audi Q2 samočinně brzdí až do úplného zastavení na povel nového asistenta pro stav nouze. Dokonce i při zajíždění na podélná a příčná parkovací místa řídí SUV o délce 4,19 metru samo. A zhostí se rovněž úkolu vyjetí z parkovacího místa. Řidič musí jen zařadit správný převodový stupeň, přidávat plyn a brzdit.

Přečtěte si také:  Obrovská Kia EV9 má české ceny. Na českém trhu startuje těsně pod dvěma miliony korun

Díky krátkým převisům a světlé výšce téměř 15 centimetrů si Q2 snadno poradí i se svahem mimo zpevněné silnice. Potřebnou trakci a příslušnou adhezi zajišťuje trvalý pohon všech kol, dodávaný sériově ve spojení s nejvýkonnějšími vznětovými a zážehovými jednotkami. Oba motory jsou kombinovány s nově vyvinutou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která se vyznačuje extrémně rychlým řazením a nabízí za všech okolností mimořádné potěšení z jízdy. Řidiče, kteří upřednostňují řazení ve vlastní režii, potěší mechanická převodovka s krátkými a precizními dráhami řazení. Audi nabízí pro model Q2 celkem šest motorů, z toho tři jednotky TFSI a tři jednotky TDI, s výkonem od 85 kW/116 koní do 140 kW/190 koní.

Kompaktní SUV bude od listopadu k dispozici u prodejců Audi za ceny od 584 900 Kč včetně DPH. Pak již nebude stát zkušební jízdě nic v cestě.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *