Audi House of Progress - Autostadt Wolfsburg

Audi otevírá ve wolfsburském Autostadtu „House of Progress“

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Audi -  23. 3. 2023


Značka Audi vytvořila zcela novou koncepci svého pavilonu v komplexu Autostadt Wolfsburg. V rámci jeho rekonstrukce vznikla na základě konceptu „House of Progress“ (Dům pokroku) jedna trvalá expozice. Nové zážitkové centrum značky nyní otevírá své brány. Audi v něm návštěvníkům předkládá poutavé prezentace čtyř hodnot značky: digitalizace, designu, sportovních výkonů a trvalé udržitelnosti. Koncept „House of Progress“ nabízí prostor, v němž se mohou zájemci setkávat se značkou Audi a poznávat její produkty a hodnoty. Mezi lidmi a značkou přitom vzniká přímý kontakt. Expozice House of Progress budou v místech, která neslouží k prodeji. Jejich úkolem je přibližovat ducha značky Audi bezprostředním kontaktem s významnými obsahy a produkty.

Na rozdíl od Autostadtu budou všechny ostatní expozice na základě konceptu House of Progress přechodné. Audi je buduje ve městech na velmi frekventovaných místech. Značka se čtyřmi kruhy tak přichází do lokalit, které jsou středobodem života zákazníků. V roce 2022 byly expozice House of Progress otevřeny mimo jiné ve Vídni, Soulu a Miláně. Kromě trvalé instalace ve Wolfsburgu bude House of Progress otevřen také v Rijádu, hlavním městě Saúdské Arábie. Plány počítají s řadou dalších lokalit.

Přečtěte si také:  Takhle jste Porsche muzeum ještě neviděli. Specialisté na drony se proletěli expozicí, jako ještě nikdo předtím

Jak vznikl House of Progress Wolfsburg

Při rekonstrukci pavilonu Audi v Autostadtu byly kompletně nově uspořádány jeho vnitřní prostory. Kromě renovace celkové domovní instalace byla hlavní pozornost zaměřena především na výstavní koncept. Železobetonová konstrukce rotundy se schodištěm uprostřed budovy byla upravena tak, aby vznikly ještě větší a přehlednější prostory pro nové exponáty umožňující i pohledy z různých perspektiv.

Nový House of Progress ukazuje, že ambice značky Audi v oblasti trvalé udržitelnosti platí nejen pro produkty, výrobu a dodavatelské řetězce, ale také pro místa jejího setkávání se zákazníky a fanoušky. House of Progress již nebude nutné kvůli novým výstavám přestavovat, což je v naprostém souladu s ideou trvalé udržitelnosti. Měnit se budou pouze digitální obsahy, exponáty – například vozidla – a mobiliář. Nová témata a nové produkty tak bude možné do příslušné expozice začlenit snadno a rychle. Na základě příslibu značky „Future is an Attitude“ (budoucnost je postoj) vznikl variabilní koncept s cílem nabídnout hostům nezapomenutelné zážitky se značkou Audi.

Již ve vstupní části objektu House of Progress předkládá „Table of Visions“ výhled na vize budoucnosti značky. Odtud vede pohyblivý chodník lemovaný otázkami o tématech značky do výstavních síní pavilonu, které zabírají dvě poschodí.

Highlighty výstavy

V prvním poschodí se nacházejí exponáty k tématům digitalizace a designu. Kromě studie A6 e-tron concept a externě nabíjitelného hybridního modelu Audi A8 60 TFSI e* si mohou návštěvníci prohlédnout také další vystavené předměty, které názorně ilustrují obě témata. Například v digitální zóně jsou interaktivní zadní svítilny Matrix OLED, které hravým způsobem ukazují různé animace, a tím i možnosti této technologie. Prezentace zahrnuje také materiály, například recyklovanou tkaninu Econyl, hliněný model vozu Audi e-tron GT quattro* a vázy vyrobené aditivní metodou v aktuálních barvách laků. Skici od designérů značky Audi si mohou návštěvníci odnést jako suvenýr.

Světlomety studie Audi A6 e-tron concept se v expozici House of Progress promění v projektory, které hravou formou ukazují možnosti osvětlovací techniky Audi. Projekce věnovaná sportovním výkonům směřuje na podlahu a návštěvníka vede do druhého poschodí. Projekce je sestavována ze zvukového signálu videa, které je v této zóně pouštěno, a mění se v závislosti na hlasitosti, intenzitě a dynamice.

Značka Audi vdechuje život tématu sportovních výkonů vystaveným vozem Audi RS e-tron GT a elektrickým surfovým prknem Audi e-tron foil by Aerofoils ve vitríně. „Sustainability Table“ vedle modelu Q4 e-tron poskytuje informace o cirkulární ekonomice a kooperacích v oblasti trvalé udržitelnosti.

Přečtěte si také:  Test Audi A6 Avant 45 TDI quattro (2023)

Srdcem pavilonu je „Blog of Progress“ v otevřené rotundě, která prostorově propojuje expozice v obou nadzemních podlažích se vstupním prostorem v přízemí. Obsah blogu je vytvářen v reálném čase z nejzajímavějších a nejdůležitějších aktuálních témat značky Audi. Na konci prohlídky se mohou zájemci posadit na zadní sedadlo koncepčního vozu z rodiny sphere díky instalaci propojené se sociálními sítěmi.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *