Britská značka Aston Martin v posledních několika měsících mluví o jediném. Tím je jeho zbrusu nové SUV, model DBX. Ovšem nejen auty živa je tato automobilka. Rozhodl se, že se pustí do úplně jiného druhu osobní dopravy. Ta je taktéž výkonná, velmi exkluzivní a jedinečná. Jen nemá čtyři kola a volant, ale vrtuli a knipl. Aston Martin se totiž spojil se společností Airbus Corporate Helicopters. Jak už její název napovídá, společně dali vzniknout jedinečnému vrtulníku.

Výsledek té spolupráce se jmenuje ACH130 Aston Martin Edition a je určen náročným zákazníkům. Tomu odpovídá i provedení vrtulníku. Kompletní techniku má na svědomí Airbus, ale design, jak exteriéru, tak interiéru právě Aston Martin. Na něm se podílelo jeho designové oddělení, které si za vzor vzalo právě sportovní auta značky.

Aston Martin konečně ukázal své první SUV. DBX pohání V8 od AMG

Uvnitř je šestice sedadel čalouněných jemnou kůží, totožnou, jakou automobilka používá u svých modelů. Kůže je na některých místech perforovaná a na opěrkách je zobrazeno logo automobilky, tedy roztažená křídla. Mimochodem, zadní část sedadel je totožná, jakou mají sedadla v modelu Aston Martin DB11.

Aston Martin se věnoval i exteriéru. Zákazníci budou mít na výběr z několika laků těla vrtulníku, přičemž jde o laky, které používá sama automobilka. Jsou to Xenon Gray, Arizona Black, Ultramarine Black a Skyfall Silver. Interiér pak může měnit barvu z Oxford Tan, přes Pure Black, Cormorant až k Ivory. Záleží jen na vkusu toho, kdo si tuhle parádní hračku bude kupovat. Zajímavým detailem je i zadní vrtule, která připomíná kola, jaká nabízí Aston Martin.

V případě zájmu je Airbus s Astonem Martin připraven na palubní desku každého jednoho vrtulníku přidat plaketku s pořadovým výrobním číslem, jménem majitele a označením obou dvou společností. O pohon se stará tryskový motor Arriel 2D, který disponuje 952 koňmi. Vrtulník může být na plnou nádrž ve vzduchu až čtyři hodiny. Jistě vás zajímá jeho cena. Nás sice také, ale ani jeden z výrobců ji bohužel neprozradil.