Aston Martin konečně ukázal znovuzrozený DB4 GT Zagato. Stojí 6 milionů liber!

Autor: Anina Russová - 13. 6. 2019


Moc nás baví, s jakou radostí a s jakým nadšením se Aston Martin poslední dobou pouští do znovuzrození svých legend. Samozřejmě to nedělá jen z lásky k minulosti, na všech svých znovu vyrobených klasických modelech chce v prvé řadě vydělat, ale dělá to prostě moc dobře! Jen si vzpomeňte na dokonalou repliku DB5 z filmu Goldfinger. To byl podle nás nápad za všechny peníze, protože vlastnit totožné auto jako James Bond, a to včetně všech zbraní (i když jsou to jen imitace), je prostě splněný sen. Ovšem někteří neholdují zbraním a britským svůdníkům s povolením zabíjet. Chtějí spíše jen britskou klasiku v dokonalém provedení a bez zbytečných kudrlinek. A právě takovou Aston Martin nabízí teď.

LEGO představilo stavebnici Astonu Martin DB5 z bondovky Goldfinger. Je dokonale propracovaná

Už před časem automobilka oznámila, že dá znovu vzniknout úchvatnému závodnímu modelu DB4 GT Zagato. Vzbudilo to velký rozruch a všichni napjatě očekávali, co z tohoto projektu vlastně vzejde. A na to už konečně známe odpověď.

Aston Martin totiž už ukázal první znovuzrozený exemplář a ten je prostě báječný! Celkem bude vyrobeno 19 kusů a tento první vyrobený si premiéru odbude už o nadcházejícím víkendu během závodu 24 hodin Le Mans.

Jak už asi tušíte, nová verze „veteránu“ Aston Martin DB4 GT Zagato je k nerozeznání od původních vozů z 60. let. Obdobně probíhá i výroba, která si mimochodem vyžádá až 4500 hodin práce. Ruční práce!

O pohon se stará benzinový, karburátory opatřený, řadový šestiválec, jehož výkon je působivých 390 koní. O přenos síly na zadní nápravu se samosvorným diferenciálem se pak stará čtyřstupňový manuál.

Má tedy tahle britská krása nějaké mínus? Bohužel ano. Ani jeden z 19 vyrobených kusů nebude možné provozovat na silnici. A také cena… Aston Martin si moderní DB4 GT Zagato cení na rovných 6 milionů liber. A to je více než 172 milionů korun. Opravdu dost, co myslíte? Navíc jde o částku bez daně, ačkoliv, ta už v tom neuvěřitelném celku asi nebude hrát nijak výraznou roli…

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru