Moc nás baví, s jakou radostí a s jakým nadšením se Aston Martin poslední dobou pouští do znovuzrození svých legend. Samozřejmě to nedělá jen z lásky k minulosti, na všech svých znovu vyrobených klasických modelech chce v prvé řadě vydělat, ale dělá to prostě moc dobře! Jen si vzpomeňte na dokonalou repliku DB5 z filmu Goldfinger. To byl podle nás nápad za všechny peníze, protože vlastnit totožné auto jako James Bond, a to včetně všech zbraní (i když jsou to jen imitace), je prostě splněný sen. Ovšem někteří neholdují zbraním a britským svůdníkům s povolením zabíjet. Chtějí spíše jen britskou klasiku v dokonalém provedení a bez zbytečných kudrlinek. A právě takovou Aston Martin nabízí teď.

Chcete být jako James Bond? Aston Martin vám nabídne filmové DB5 se všemi vychytávkami

Už před časem automobilka oznámila, že dá znovu vzniknout úchvatnému závodnímu modelu DB4 GT Zagato. Vzbudilo to velký rozruch a všichni napjatě očekávali, co z tohoto projektu vlastně vzejde. A na to už konečně známe odpověď.

Aston Martin totiž už ukázal první znovuzrozený exemplář a ten je prostě báječný! Celkem bude vyrobeno 19 kusů a tento první vyrobený si premiéru odbude už o nadcházejícím víkendu během závodu 24 hodin Le Mans.

Jak už asi tušíte, nová verze „veteránu“ Aston Martin DB4 GT Zagato je k nerozeznání od původních vozů z 60. let. Obdobně probíhá i výroba, která si mimochodem vyžádá až 4500 hodin práce. Ruční práce!

O pohon se stará benzinový, karburátory opatřený, řadový šestiválec, jehož výkon je působivých 390 koní. O přenos síly na zadní nápravu se samosvorným diferenciálem se pak stará čtyřstupňový manuál.

Má tedy tahle britská krása nějaké mínus? Bohužel ano. Ani jeden z 19 vyrobených kusů nebude možné provozovat na silnici. A také cena… Aston Martin si moderní DB4 GT Zagato cení na rovných 6 milionů liber. A to je více než 172 milionů korun. Opravdu dost, co myslíte? Navíc jde o částku bez daně, ačkoliv, ta už v tom neuvěřitelném celku asi nebude hrát nijak výraznou roli…