Aston Martin DB10: nový stroj pro Jamese Bonda

Autor: Jan Karlík -   6. 12. 2014


Britská automobilka Aston Martin představila úplně nový model nesoucí označení DB10. Super zpráva, která by sama o sobě nebyla až tak zvláštní. Nicméně konkrétně tenhle model nebude dělat radost ani pár vyvoleným. Model DB10 totiž vůbec nepůjde do prodeje a bude sloužit pouze jako filmařská rekvizita pro zadnici agenta britské královny 007. Automobilka totiž kupé postavila speciálně pro potřeby nového filmu. Ponese název Spectre, což je zkratka „SPecial Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion“. Ian Flaming tak ve svých novelách pojmenoval teroristickou organizaci, proti které bude slavný agent vést svůj další útok.

Při pohledu na automobil nám to přijde vyloženě škoda. Zvažujeme hromadné odesílání několika tisíc e-mailů na marketingové oddělení do Spojeného království s tím, že chceme auto vidět na silnici. No dobře, reálná úspěšnost takového kroku je asi stejně velká jako přestup Jamese Bonda na ruskou stranu. Hlavní role ve filmu není jediným důvodem vzniku. Aston Martin tímto automobilem zároveň oslaví 50 let kooperace automobilky a agenta jejího veličenstva. V roce 1964 si totiž ve filmu Goldfinger „po boku“ Seana Conneryho zahrál legendární Aston Martin DB5. Automobilka nezveřejnila žádné technické informace o voze, ono by to ani nemělo většího smyslu. Je však pravděpodobné, že pod kapotou filmových vozů bude ukryt obligátní dvanáctiválec.

Automobilka má v plánu vyrobit celkem 10 ks tohoto vozu s tím, že všechny budou použity na natáčení. Tak alespoň doufejme, že ne všechny půjdou přes střechu, jako chudák DBS, a bude v budoucnu možnost se na DB10 podívat v nějakém muzeu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *