1990-subaru_legacy_combi-na_prodej_v_americe- (1)

Americké zastoupení Subaru koupilo 30 let staré Legacy. Zařadí ho do své sbírky

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com, craigslist.org, facebook.com - Foto: craigslist.org - 11. 1. 2021


Automobilky často vlastní spousty modelů ze své historie, parkují je ve svých muzeích a depozitech. Často je využívají i ke své propagaci, ale pokud je výrobce například z Asie a potřebuje prezentovat auto v Americe, není jednoduché ho tam dostat. Pak třeba vyjde levněji nějaké staré auto koupit. A to se stalo v Americe.

Přibližně před týdnem se na tamějším inzertním serveru craigslist.org objevil inzerát na Subaru Legacy z roku 1990. Inzerát na auto byl opravdu detailní (podívejte se sami), včetně perfektní fotodokumentace, dokazující, že šlo o auto v prvotřídním stavu. A to i přes fakt, že na počítadle kilometrů svítí 216 tisíc ujetých mil, což je v přepočtu více než 345 tisíc kilometrů.

O inzerátu napsal i magazín Jalopnik.com, díky kterému se dostal mezi lidi. A zaujalo to právě i americké zastoupení automobilky Subaru, o čemž původní majitel informoval na svém facebooku. Auto putuje do jejich soukromé sbírky a bude podle popisku využíváno hlavně na výstavy a podobné akce. Ještě předtím však projde kontrolou v servise a pak bude parkovat v klimatizovaném prostředí, aby zůstalo v co nejlepší kondici.

Cena tohoto 30letého auta přitom – vzhledem k jeho stavu – nebyla nijak extrémně vysoká, ačkoliv bylo dražší než obdobné modely Subaru Legacy s podobným rokem výroby. Prodejce za něj chtěl 6800 dolarů, což je něco přes 145 tisíc korun.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru