Alfa Romeo 6C 25000 Berlinetta s karoserií Touring diktátora Mussoliniho jde do aukce

Autor: Anina Russová -   16. 12. 2014


Tak to vypadá, že aukční síň RM Auctions bude mít příští rok opravdu žně. Sezóna 2015 ještě ani nezačala a už teď je jasné, že minimálně jeden kousek ji zase proslaví o něco víc. Do aukce se tu na příští rok chystá jedinečná Alfa Romeo 6C Berlinetta, kterou daroval nechvalně proslulý diktátor Benito Mussolini své milence Claře Petacci. Tenhle italský premiér, diktátor a velký průkopník a propagátor fašismu byl 28. dubna 1945 zastřelen právě poté, co vysoupil z téhle Alfy Romeo. A jeho smrt prý popohnala k sebevraždě i samotného Hitlera.

Tahle Alfa sjela z výrobní linky v roce 1939 a Mussolini ji prý miloval. Ale protože v tomto případě naštěstí nic netrvá věčně, i demagogická vláda Mussoliniho měla v roce 1945 před sebou jen zbytečky nějaké budoucnosti. A když už mu teklo do bot, rozhodl se i se svou milenkou Clarou Petacci a její rodinou utéct před partyzány v koloně vozů přes italské hranice. Po mnohých peripetiích se mu to podařilo, ale hned druhý den, když v autě prchal dál, byl i se svou milenkou zastřelen.

Auto pak získal jeden z amerických armádních důstojníků, který si ho po válce přivezl do New Yorku. Tam bylo auto ukryto na jeho farmě až do roku 1970. V té době ji začali noví majitelé znovu používat a teprve před pár lety ji opět odstavili. Tehdy se její majitelé, rodina tohoto armádního důstojníka rozhodla, že je na čase ji opět prodat. Spojili se proto právě s aukční síní RM Auctions, kde si ji vzal do parády světově uznávaný odborník na Alfy Romeo Francesco Bonfanti. Společně se svým týmem ji uvedli do prvotřídního stavu, takže vůz dokoce získal několik ocenění na několika světových výstavách.

Začátkem února se tak tedy dozvíme, na kolik tahle kráska s velkým příběhem nového majitele vyjde. Nicméně se očekává, že by se cena měla pohybovat mezi 1.9 až 2.4 miliony Euro.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *